Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Automatyka szczególnie jest pomocna w okresach przejściowych Automatyka szczególnie jest pomocna w okresach przejściowych

 

Chłodne poranki i wieczory to czas, kiedy mieszkańcy zaczynają myśleć o ciepłych grzejnikach. Dziś nie musisz czekać, aż zrobi się naprawdę zimno. PEC Bełchatów jest przygotowany do rozpoczęcia sezonu jesienno-zimowego, a ciepło jest dostępne "na zawołanie".

 

Pewnie zgodzisz się z nami, że w domu zawsze powinno być ciepło. A już szczególnie wtedy, gdy za oknami zaczynają panować niskie temperatury. Dziś nie musisz czekać, aż zrobi się naprawdę zimno. Wystarczy zgłosić zarządcy budynku chęć ogrzania budynku, by wpuścić ciepło do domu już teraz.

 

Korzystając z usługi dostawy ciepła systemowego we wrześniu, nadal temperaturę w mieszkaniu kontrolujesz samodzielnie, zgodnie ze swoimi potrzebami. Wrzesień charakteryzuje się zmiennymi warunkami pogodowymi, które wymuszają konieczność okresowej dostawy ciepła, szczególnie w godzinach porannych. Gdy poczujesz dyskomfort z powodu zimna, wystarczy, że odkręcisz dopływ ciepłej wody do kaloryfera i wpuścisz ciepło do domu. Nasze ciepło będzie czekać w gotowości, by ogrzać Twój dom, gdy tylko tego zapragniesz. A to dlatego, że wszystkie węzły cieplne będące własnością spółki wyposażone są w automatykę pogodową, czyli urządzenia, które analizują potrzeby budynku w odniesieniu do temperatury zewnętrznej.

 

Automatyka jest szczególnie pomocna w okresach przejściowych - w przypadku nagłego ochłodzenia w nocy lub nad ranem, automatyka uruchamia ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej, np. o godz. 10.00 rano, ogrzewanie zostaje wyłączone. Pozwala to precyzyjnie dopasować parametry dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb obiektów, co w istotny sposób podnosi komfort użytkowania i optymalizuje koszty ogrzewania mieszkań.

 

Opóźnianie przez wspólnoty mieszkaniowe dostaw ciepła do mieszkań w okresie jesiennych chłodów wbrew pozorom nie jest oszczędnością. Zdecydowanie więcej bowiem kosztuje dogrzewanie mieszkań piecykami elektrycznymi i lekarstwa dla przeziębionej rodziny.

 

PEC Bełchatów już od maja przygotowuje się do sezonu jesienno-zimowego, przeprowadzając przeglądy urządzeń i modernizacje sieci ciepłowniczej. Zakończono już przewidziane na 2020 rok prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej na bełchatowskich osiedlach. Poza wymianą rurociągów na preizolowane, zmieniono także sposób zasilania budynków wielorodzinnych w ciepło i ciepłą wodę, zastępując wyeksploatowane węzły grupowe precyzyjnymi węzłami indywidualnymi. Wymieniono także izolację na magistrali ciepłowniczej. Wszystko po to, by przygotować infrastrukturę do jesiennych spadków temperatury i zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.

 

Nie czekaj i wpuść ciepło do domu. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.pec-belchatow.p.

 

PEC

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl