Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pierwsza partia rur do budowy sieci gazowej została już dostarczona do GrocholicPierwsza partia rur do budowy sieci gazowej została już dostarczona do Grocholic

 

Wkrótce ruszy budowa gazociągu w Grocholicach. Do sieci podłączonych zostanie kilka ulic, w sumie położonych zostanie 9,5 km rur. Łódzki Oddział Polskiej Spółki Gazownictwa w tym roku planuje przeprowadzić jeszcze jedną inwestycję w Bełchatowie – tym razem w osiedlu Politanice.


Jak informuje wykonawca prace powinny rozpocząć się w poniedziałek, 5 października. Najpierw ekipy pojawią się na ulicy Powstańców Śląskich. Później robotnicy przeniosą się na ulice: Obrońców Gór Borowskich, 11 Listopada i ks. Teodora Kwarto. Pozostałe grocholickie ulice do sieci podłączone będą w następnej kolejności. Roboty prowadzone będą w kilku etapach – wykopy, ułożenie rur oraz ich zakopanie, a na koniec odtworzenie terenu. Do Grocholic dostarczono już pierwszą partię rur. Inwestycja potrwa kilka miesięcy, powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku.


W trakcie prowadzenia prac wykonawca nie przewiduje większych utrudnień w ruchu. Wykopy mają być bowiem prowadzone w chodnikach i zieleńcach, natomiast ulice mogą być rozkopane jedynie punktowo. Niemniej kierowcy jeżdżący w tej okolicy proszeni są o zachowanie ostrożności.


Nowy gazociąg położony zostanie nie tylko w Grocholicach. Na stronie Łódzkiego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa znajduje się także zgłoszenie budowy w osiedlu Politanice. W ciągu najbliższych kilku miesięcy do sieci gazowej mają zostać przyłączone gospodarstwa, które wyraziły zainteresowanie tą inwestycją. Mowa o domostwach znajdujących się przy ulicach: Czyżewskiego, Głuchowskiego, Jutrzenki, Wiosennej, Zimowej, Grzybowej, Podleśnej oraz Przedwiośnie.


- Od lat dokładamy starań, by zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła, a jednocześnie dążymy do zmniejszenia emisyjności. Prowadzone przez nas działania skupiają się na kilku obszarach. Oprócz modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej, kupiliśmy sześć nowoczesnych emzetek, w tym trzy elektryczne, termomodernizujemy budynki komunalne, prowadzimy miejski program dopłat do wymiany starych źródeł ciepła na nowe. Jestem przekonana, że inwestycje, które niebawem ruszą w Grocholicach i Politanicach, pomogą w realizacji tych priorytetowych dla nas zadań – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

AP

 

Prace przy budowie gazociągu w Grocholicach potrwają kilka miesięcyPrace przy budowie gazociągu w Grocholicach potrwają kilka miesięcy

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl