Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Obostrzenia w strefach żółtych, a więc i w Bełchatowie, obejmują m.in nakaz noszenia maseczek lub przyłbic w przestrzeni otwartejObostrzenia w strefach żółtych, a więc i w Bełchatowie, obejmują m.in limity podczas imprez sportowych i kulturalnych

 

Od soboty, 3 października, Bełchatów i cały powiat bełchatowski znajdą się w strefie żółtej. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów oznacza to m.in., że obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązywać będzie w miejscach ogólnie dostępnych, o ile niemożliwe jest tam zachowanie odstępu 1,5 m, np. w sklepie, kinie.


Ministerstwo Zdrowia co tydzień uaktualnia listę żółtych i czerwonych stref w związku z epidemią koronawirusa. Jak podał resort, od najbliższej soboty, 3 października, na liście czerwonej znajdzie się 17 powiatów, a na żółtej – 34, w tym bełchatowski. Co to oznacza dla mieszkańców? Jeśli chodzi o nakaz zasłaniania ust i nosa, obowiązywać on będzie tak, jak dotychczas, tzn. np. w sklepach czy urzędach. Ponadto w naszym powiecie obowiązywać będzie m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Z kolei w siłowniach na jedną osobę przypadać musi 7 mkw. To nie wszystkie ograniczenia. W kinach podczas seansu zajętych będzie mogło być jedynie 25 proc. publiczności. Co ważne, liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób z wyjątkiem obsługi. Dokładna informację dotyczącą obostrzeń obowiązujących w strefie żółtej znaleźć można na oficjalnej stronie rządowej gov.pl TUTAJ.


Przypomnijmy, że o tym, do jakiej strefy zaliczony zostanie konkretny powiat, decyduje liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

 

AP

 

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtych i czerwonych)Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtych i czerwonych)

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl