Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Ze stanowiska do samospisu w bełchatowskim magistracie rolnicy mogą skorzystać do 30 listopada 2020 rokuZe stanowiska do samospisu w bełchatowskim magistracie rolnicy mogą skorzystać do 30 listopada 2020 roku

 

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, dyrektor Centralnego Biura Spisowego podjął decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych. Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.


Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.


W związku z powyższym – do odwołania – spis rolny realizowany będzie wyłącznie metodami:


samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu);


Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać do 30 listopada 2020r.

 

Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza, mogą skorzystać również z metody:


samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99). Przez infolinię spisową można się spisać do 30 listopada 2020r.

bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym


Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników. W bełchatowskim Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1 (w Sali nr 316 na II piętrze) udostępnione zostało stanowisko komputerowe dla rolników nieposiadających dostępu do internetu w gospodarstwie domowym. Przeprowadzenie samospisu w GBS jest możliwe do 30 listopada 2020 r., w godzinach 7:30 – 15.30. Właściciele gospodarstw rolnych, którzy będą chcieli skorzystać z tej możliwości, proszeni są o wcześniejszy kontakt z GBS pod numerem telefonu 44 733 51 95. Jednocześnie informujemy, że zostaną uwzględnione niezbędne zabezpieczenia wynikające z sytuacji epidemicznej (dezynfekcja stanowiska). Przypominamy, że wszystkie osoby wchodzące do budynku Urzędu Miasta w Bełchatowie obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

 

>>> Stanowisko komputerowe dla rolników do samospisu

 

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.


Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny poprzez wywiad telefoniczny do 30 listopada 2020 r. Do odwołania rachmistrzowie nie będą realizowali wywiadów bezpośrednich w terenie.

 

GUS/AP

 

Powszechny Spis Rolny - wywiad telefoniczny

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl