Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Alert obowiązuje do godz. 24:00 w piątek, 2 października Alert obowiązuje do godz. 24:00 w piątek, 2 października

 

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Alert obowiązuje w piątek, 2 października, na terenie całego województwa łódzkiego.

 

PM 10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczkach, których średnica nie przekracza 10 mikrogramów. Szczególnie są one niekorzystne dla naszego układu oddechowego. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega o możliwości przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) w powietrzu. Takie ryzyko istnieje dziś, tj. 2 października do godz. 24:00 na terenie całego województwa łódzkiego. Jak informuje GIOŚ przyczyną może być napływ pyłów z kierunku wschodniego nad obszar Polski, najprawdopodobniej  spowodowany pożarami lasów w obwodzie ługańskim (Ukraina), warunki meteorologiczne (prędkość i kierunek wiatru) sprzyjające napływowi zanieczyszczonych mas powietrza ze wschodu, a także oddziaływanie emisji związanych z indywidualnym ogrzewaniem budynków.

 

Specjaliści z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego radzą, aby w tym czasie unikać spacerów czy uprawiania sportów w otwartej przestrzeni. - W celu zmniejszenia narażenia na wysokie stężenie pyłu PM10 w powietrzu zaleca się unikanie przebywania na otwartej przestrzeni połączonego ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Najbardziej narażone grupy ludności to: osoby chore na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, osoby wieku podeszłym, dzieci, kobiety w ciąży - czytamy w wydanym przez WCZK komunikacie.

 

ADA

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl