Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

By zdobyć kartę rowerową trzeba mieć co najmniej 10 lat, przejść kurs oraz zdać egzaminBy zdobyć kartę rowerową trzeba mieć co najmniej 10 lat, przejść kurs oraz zdać egzamin

 

Dzieci, które ukończyły 10 lat i nie mają karty rowerowej, mogą ją teraz zdobyć za darmo w OSK Speed. Ośrodek wspólnie z Fundacją Bezpieczni, Łódzkim ośrodkiem Ruchu Drogowego oddziałem terenowym w Piotrkowie Trybunalskim i Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie organizuje bowiem szkolenie oraz odpowiedni egzamin. Patronat honorowy nad akcją objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. 


Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem jest karta rowerowa. Legitymować się nią powinny wszyscy użytkownicy jednośladu między 10 a 18 rokiem życia. By umożliwić młodym bełchatowianom zdobycie odpowiednich kwalifikacji w tej materii, w październiku zorganizowane zostanie specjalne szkolenie i egzamin potwierdzający zdobycie odpowiednich umiejętności oraz wiedzy o ruchu drogowym. Zarówno szkolenie, kal i egzamin, są bezpłatne.


Do egzaminu, który odbędzie się w piątek, 16 października, przystąpić mogą dzieci, które mają ukończone 10 lat oraz wcześniej w swojej szkole podstawowej przeszły odpowiednie szkolenie teoretyczne i praktyczne. Natomiast dzieci, które wcześniej nie uczestniczyły w kursie na kartę rowerową, będą mogły to zrobić w siedzibie OSK Speed przy ul. Wojska Polskiego 58. Wcześniej należy się jednak zapisać. Zgłoszenia przyjmowane będą przez tydzień od 5 do 12 października. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 662 208 401.


Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami, osobą uprawnioną do wystawienia karty rowerowej jest dyrektor szkoły, do której uczęszcza kursant. W związku z powyższym, po ukończeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje do jazdy rowerem, egzaminator wystawia uzupełnioną dokumentacją do wskazanej placówki oświatowej.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl