Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie i powiecie bełchatowskim obowiązywać będą surowsze zasady bezpieczeństwaW Bełchatowie i powiecie bełchatowskim obowiązywać będą surowsze zasady bezpieczeństwa

 

Powiat bełchatowski, a wraz z nim Bełchatów od soboty znajdzie się w czerwonej strefie. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, które obowiązywać będzie od 10 października, wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne zasady. Przede wszystkim już od północy z piątku na sobotę trzeba będzie zasłaniać nos i usta również na świeżym powietrzu, a działalność restauracyjna możliwa będzie jedynie do godziny 22.00.

 


Od soboty w całym kraju obowiązywać będą zasady właściwe dla strefy żółtej z wyłączeniem tych powiatów, które znajdą się w grupie zakwalifikowanych do czerwonej.


W powiecie bełchatowskim, jak podaje Urząd Wojewódzki w Łodzi na dzień 8.10.2020 choruje 296 osób. Ma to swoje konsekwencje. Od soboty będziemy w strefie czerwonej, a to oznacza konieczność przestrzegania nowych obostrzeń.


Od soboty będziemy mieć obowiązek zasłaniania ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że idąc np. do sklepu, na spacer czy odwiedzając groby bliskich trzeba będzie mieć założoną maseczkę lub przyłbicę. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie te osoby, które posiadają stosowne zaświadczenie lekarskie.


W strefie czerwonej nie można organizować kongresów, targów i wydarzeń kulturalnych, nawet na świeżym powietrzu. Imprezy sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.


Działalność kin jest możliwa, ale z ograniczeniem widowni do 25 proc. W siłowniach i klubach fitness zajęcia mogą się odbywać, pod warunkiem jednak, że na 1 osobę zapewniona zostanie przestrzeń 10 mkw powierzchni. Wesela i uroczystości rodzinne ograniczone zostają do 50 osób z wyłączeniem obsługi.


Przypomnijmy, że o tym, do jakiej strefy zaliczony zostanie konkretny powiat, decyduje liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy.

 

Wszystkie obostrzenia i zasady obowiązujące w strefach czerwonej i żółtej dostępne są na stronie gov.pl TUTAJ.


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas czwartkowej konferencji, przedstawienie w sobotę nowych zasad walki z COVID -19, o czym szerzej można przeczytać na oficjalnych stronach rządowych TUTAJ.


Od piątku – 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej. Wszystko po to, żebyśmy pamiętali o przestrzeganiu obowiązujących zasad.
KR

 

Zasady obowiązujące w strefie czerwonej

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl