Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Część zaplanowanych wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Papieskich zostaje odwołana Część zaplanowanych wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Papieskich zostaje odwołana

 

Święty Jan Paweł II, to patron Bełchatowa. Uroczystości związane z obchodami Dni Papieskich, są zawsze dla mieszkańców ważnymi wydarzeniami, łączącymi aspekt religijny z imprezami organizowanymi przez miasto. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną program zaplanowanych na najbliższy tydzień miejskich obchodów, został zmieniony.

 

Od soboty tj. 10 października, powiat bełchatowski i sam Bełchatów znalazły się w strefie czerwonej, a to niesie za sobą konsekwencje. Choć 2020 ogłoszony został rokiem Świętego Jana Pawła II, a w tym tygodniu miały rozpocząć się uroczystości w zawiązku z XVI Dniami Papieskimi, to zaplanowany wcześniej ich przebieg, musi ulec zmianie. Nie odbędzie się ta część obchodów, którą organizuje miasto. Przedszkolaki w tym roku nie będą zawieszały serduszek przy pomniku Papieża Polaka, przy ulicy Kościuszki. Nie będzie też planowanego na niedzielę 18 października, tradycyjnego kiermaszu kremówek.

 

Jeśli w najbliższy czwartek Bełchatów utrzymany zostanie w czerwonej strefie nie odbędzie się również planowane w Muzeum Regionalnym na 22 października, otwarcie Gabinetu Numizmatycznego i wystawy z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Tym samym odwołana zostanie prelekcje Janusza Parchimowicza i Norberta Wojciechowskiego, które miały się odbyć w dniu otwarcia ekspozycji.

 

Uroczystości religijne w kościołach, zaplanowane w związku z obchodami XVI Bełchatowskich Dni Papieskich, są organizowane niezależnie, przez poszczególne parafie.

 

KR

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl