Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Remont placu zabaw na Przytorzu rozpoczął się od prac związanych z budowa ogrodzeniaRemont placu zabaw na Przytorzu rozpoczął się od prac związanych z budowa ogrodzenia

 

Fabryka piasku, zestaw zabawowy i huśtawki – takie zabawki już niebawem pojawią się na placu zabaw na osiedlu Przytorze. Prace związane z remontem i rozbudową placu przy ul. Paderewskiego powinny zakończyć się w połowie listopada.

 

Remont i rozbudowa placu zabaw przy ul. Paderewskiego to zwycięski projekt siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Przypomnijmy, że swój głos na tę propozycję oddało 646 bełchatowian. Zakres prac, które właśnie się rozpoczęły jest bardzo szeroki.

 

Wykonawca na początek zajął się wybudowaniem nowego ogrodzenia. W ramach robót stare urządzenia zabawowe zostaną wyremontowane, pojawią się także nowe. – Zaprojektowany przez nas plac będzie nowoczesny, kolorowy i przede wszystkim bezpiecznych. Przewidzieliśmy kilka zabawek, których nie spotkamy na innych bełchatowskich placach zabaw, co mam nadzieję będzie miłą niespodzianką dla najmłodszych mieszkańców osiedla Przytorze – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

Wspomniane urządzenia to m.in. fabryka piasku z dźwigiem, taśmociągiem, stanowiskiem z formami oraz przenośnikiem i wagą. Milusińscy będą mieć także do swojej dyspozycji nowy wielofunkcyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, domkiem, tunelem i kolorowymi okularami.

 

Co ważne, na placu pojawi się nowa, bezpieczna nawierzchnia syntetyczna. W planach jest także posadzenie ośmiu drzew liściastych. Całości dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci oraz stojak rowerowy. Wszystkie prace kosztować będą ponad 250 tys. zł, a plac ma zostać do użytku w drugiej połowie listopada.

 

AP

 

Na placu zabaw przy ul. Paderewskiego położona zostanie nowa, syntetyczna nawierzchniaNa placu zabaw przy ul. Paderewskiego położona zostanie nowa, syntetyczna nawierzchnia

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl