Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

budzet wojewodztwoPula wojewódzkiego budżetu obywatelskiego to 6 mln zł

 

Jakie projekty zrealizowane zostaną w ramach Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus”? Są już oficjalne wyniki głosowania. Na terenie Bełchatowa i powiatu realizowane będą cztery projekty na łączną kwotę niemal 106 tys. zł. W sumie w tegorocznej edycji wybranych zostało 6 projektów wojewódzkich i 80 powiatowych.


Największym zainteresowaniem wśród głosujących mieszkańców województwa cieszyły się propozycje o tematyce sportowo-turystycznej, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, a także te o charakterze prozdrowotnym, ekologicznym czy dotyczące bezpieczeństwa publicznego. W sumie oddanych zostało blisko 55 tys. głosów. W efekcie do realizacji wybrano 86 projektów, w tym cztery z puli powiatu bełchatowskiego.


Głównym celem zadania „Świadomi rodzice. Zdrowe dzieci” jest wykrycie oraz leczenie wad postawy u dzieci w wieku przedszkolny. Ponadto wnioskodawcom zależy na poszerzeniu wiedzy i świadomości rodziców na temat zasad prawidłowego odżywiania.


Z kolei autorzy projektu „Nowe wyzwania. Nowe możliwości” chcą zwiększyć ofertę biblioteczną dla seniorów. Chodzi m.in. o zakup książek, audiobooków i ebooków na temat historii województwa łódzkiego.


W 2021 roku zorganizowanych zostanie kilka wydarzeń kulturalnych – koncert polskich pieśni i piosenek patriotycznych oraz warsztaty muzyczno-instrumentalno-artystyczne. Wszystko po to, by w ramach „Kulturalnego powiatu bełchatowskiego” rozwijać muzycznie uzdolnionych w tym kierunku mieszkańców.


Ostatnim zadaniem, jakie w ramach Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus” będzie przeprowadzone w naszym regionie, są Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży.


Szczegółowe informacje na temat zwycięskich projektów można znaleźć na stronie Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego (www.bo.lodzkie.pl).

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl