Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Stawki podatku od nieruchomości były jednym z tematów październikowej sesji Stawki podatku od nieruchomości były jednym z tematów październikowej sesji

 

O około 4 zł dla właścicieli mieszkań własnościowych o powierzchni 60 mkw i 22 zł dla właścicieli domów wielkości 130 mkw i działce 600 mkw, wzrosną od nowego roku stawki za podatek od nieruchomości. Za obiekty o powierzchni 100 mkw z terenem około 6000 mkw, w których prowadzona jest działalność gospodarcza zwiększy się o około 110 zł. Taką uchwałę na październikowej sesji podjęli radni. Decyzja o ustaleniu nowych stawek była koniecznością.

 

 

Przede wszystkim są to zdecydowanie mniejsze – idące w miliony, wpływy do budżetu miasta z podatków PIT i CIT. Przypomnijmy, że zwolnienia z podatku osób do 26. roku życia, zmniejszenie o 1 proc. i zwiększenie kwoty wolnej od podatku bezpośrednio przekłada się na samorządy, do których trafia ok 40% z podatków płaconych przez mieszkańców.

 

Dodatkowe wpływy do budżetu z podatku od nieruchomości wykorzystane zostaną między innymi na walkę ze skutkami pandemii i pomoc lokalnym przedsiębiorcom.

 

KR

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl