Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

BTBS planuje przebudować jeden ze swoich lokali, tak by powstały w nim dwa mieszkaniaBTBS planuje przebudować jeden ze swoich lokali, tak by powstały w nim dwa mieszkania

 

Zakończył się remont balkonów, a także wymiana kilkunastu okien w bloku BTBS-u przy ul. Fabrycznej. Teraz spółka chce przebudować jeden z swoich lokali handlowych, tak aby powstały w nim mieszkania.

 

 

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. realizując swoje zadania statutowe, w lutym bieżącego roku, oddało do użytku mieszkalny budynek wielorodzinny przy ul. św. Alberta Chmielowskiego 19. Z początkiem marca klucze do nowych mieszkań odebrało 39 rodzin. Co ważne, wszystkie lokale wykonane zostały „pod klucz”. Dzięki temu najemcy mogli w nich zamieszkać od razu po podpisaniu umowy ze spółką. - Okazuje się jednak, że cały czas mamy zapotrzebowanie na tego typu formę mieszkaniową – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS. Mimo tego, że na bełchatowskim rynku nieruchomości oferowane są mieszkania własnościowe – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym – do spółki wciąż wpływają nowe wnioski o przydział lokali mieszkalnych. Kolejka oczekujących na taką możliwość nie malej. A trzeba pamiętać, że chcąc wynająć mieszkanie w zasobach TBS najemca jest zobligowany wpłacić kaucję w wysokości dwunastomiesięcznego czynszu oraz partycypację w kosztach budowy lokalu w wysokości do 30% jego wartości . - Zdajemy sobie sprawę z tego, że oddanie do użytku bloku przy ul. Chmielowskiego, nie zaspokoiło w pełni zapotrzebowania. Na ten moment nie mamy tak dużych zasobów finansowych, by ruszyć z kolejną tego typu inwestycją. Dlatego rozważamy inne możliwości – dodaje prezes Kuchciak.

 

Zarząd spółki zaznacza także, że planując kolejne działania, muszą brać pod uwagę wiek i stan techniczny najwcześniej wybudowanych budynków. Niektóre z nich, zwłaszcza te najstarsze, powoli zaczynają wymagać większych remontów. Do takich prac należy zaliczyć choćby wymianę drewnianych, nieszczelnych okien czy remonty balkonów. Pomimo epidemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń, spółce udało się w tym roku zamontować nową stolarkę okienną w kolejnych piętnastu mieszkaniach przy ul. Fabrycznej 1. Wyremontowane zostały także trzy balkony na najwyższych piętrach. BTBS planuje, że wszystkie prace związane z wymianą okien przy Fabrycznej powinny się zakończyć w 2021 roku.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane okoliczności, Zarząd Spółki podjął decyzję o przekształceniu jednego z własnych pomieszczeń handlowych na mieszkania. Dzięki temu dwie rodziny będą miały szansę na własne M. BTBS planuje, aby z lokalu powstały dwa mieszkania. Jedno z nich ma mieć ok. 54 m2 i dwa pokoje, drugie 60 m2 i trzy pokoje. Zakończenie inwestycji, planowane jest  na  połowę przyszłego roku. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to przysłowiowa „kropla w morzu potrzeb”, ale pozwoli to zapewnić lokum dwóm oczekującym rodzinom – podsumowuje prezes BTBS.

 

 

BTBS

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl