Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Mammografia pozwala na wczesne wykrycie małych, niewyczuwalnych zmian Mammografia pozwala na wczesne wykrycie małych, niewyczuwalnych zmian

 

Bełchatowianki między 50 a 69 rokiem będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. W poniedziałek 16 listopada mammobus zaparkuje przy markecie przy ul. Budryka. Badanie jest szybkie i bezbolesne, i co ważne, do jego przeprowadzenia nie jest potrzebne skierowanie.




Najważniejszą i najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia. Badanie mammograficzne to badanie rentgenowskie, umożliwiające rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi, w tym również wczesnych zmian nowotworowych. Badanie jest proste, krótkie i nieinwazyjne. Dawka promieniowania emitowana podczas mammografii jest bardzo niska.


W 2020 roku w Bełchatowie z szansy bezpłatnego zbadania piersi skorzystało 427 kobiet w wieku od 50 do 69 lat, z których 18 otrzymało skierowanie do dalszej diagnostyki. Najbliższa okazja do wykonania mammografii będzie już 16 listopada. Mammobus LUX MED. Medica będzie czekał na panie przy markecie Kaufland przy ul. Budryka w godzinach 10:00 – 17:00.



>>>Czytaj: Bezpłatna mammografia – terminarz 2020



By uniknąć dłuższego stania w kolejce, warto wcześniej zapisać się na badanie. Można to zrobić drogą telefoniczną (nr tel. 58 666 24 44. Co ważne, w trakcie rejestracji potrzebne będą PESEL i numer telefonu. Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie pod nr tel. 44 733 52 09.



W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego, badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Chodzi zarówno o wyposażenie techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i dezynfekcję pracowni i aparatury diagnostycznej.


W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewni utrzymanie niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl