Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowyUdział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy

 

30 listopada to ostatni dzień Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przypominamy, że udział w nim jest obowiązkowy. Do godziny 24:00 rolnicy mogą jeszcze spisać się przez internet lub telefon, ale może także do nich zadzwonić rachmistrz.


Badanie ma pokazać, jak w przeciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniło się polskie rolnictwo. Pytania dotycza m.in. wielkości i rodzaju zasiewów, liczby posiadanych zwierząt i maszyn rolniczych, czy budnynków gospodarczych. Obowiązek realizacji spisu nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728). Według danych z piątku, 27 listopada, do Powszechnego Spisu Rolnego 2020 przystąpiło 95 proc. wszystkich gospodarstwa rolnych. Rolnicy, którzy do tej pory nie wzięli udziału w PSR, na spełnienie swojego ustawowego obowiązku maja czas do godz. 242:00 w poniedziałek, 30 listopada.


By się zarejestrować, wystarczy wejść na stronę spisrolny.gov.pl i wpisać numer identyfikacyjny gospodarstwa. Rolnicy mogą wypełnić ankietę internetowo, ale nie tylko. Główny Urząd Statystyczny uruchomił bowiem specjalną infolinię spisową, pracują także rachmistrzowie.


Pozyskane podczas Powszechnego Spisu Rolnego dane wykorzystywane będą przez różne instytucje publiczne. Posłużą one m.in. do opracowywania wieloletnich strategii dotyczących rolnictwa w Polsce i Unii Europejskiej.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl