Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Swojej propozycje do Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji mogą zgłaszać także bełchatowianie Swojej propozycje do Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji mogą zgłaszać także bełchatowianie

 

Powstaje Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zachęca mieszkańców do zgłaszania swoich propozycji do tego dokumentu i włączenia się w ten sposób w jego tworzenie. Na sugestie bełchatowian miasto czeka do 10 grudnia.

 

Nawet 45 mld zł z funduszy europejskich może trafić do województwa łódzkiego, z czego 3 mld zł z Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji. By tak się stało, Bruksela stawia dwa podstawowe warunki. Po pierwsze - akceptacja celu neutralności klimatycznej do 2050 r. Po drugie – województwo musi mieć opracowany Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji. Region łódzki już szykuje taki dokument. Pracuje nad nim specjalnym zespół pod przewodnictwem marszałka Grzegorza Schreibera, w którym jest także prezydent Mariola Czechowska.

 

- Bełchatów jest jednym z tych miejsc, do których powinny zostać skierowane pieniądze przeznaczone na sprawiedliwą transformację. Jestem przekonana, że przy wspólnej pracy tego zespołu, jak i przy współpracy z przedsiębiorcami zrzeszonymi chociażby w RIG, uda się wypracować odpowiednie dla miasta rozwiązania – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. - Wierzę, że w puli województw objętych transformacją znajdzie się też nasze, będzie to dla nas – Bełchatowa olbrzymia szansa. Dlatego mocno angażujemy się w każdą inicjatywę, która daje możliwość pozyskania środków na efektywną transformację gospodarczą, społeczną i środowiskową Bełchatowa – dodaje Czechowska.

 

By dokument jak najlepiej odpowiadał potrzebom naszego regionu, prezydent Mariola Czechowska zachęca mieszkańców do aktywnego włączenia się w jego tworzenie. Wystarczy do czwartku, 10 grudnia przesłać swoje propozycje rozwiązań, które mają pomóc w łagodzeniu gospodarczych, społecznych i środowiskowych skutków transformacji. Należy je wpisać w specjalny formularz znajdujący się w załączniku poniżej i dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki bądź wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerem telefonu 44 733 51 45.

 

Przypomnijmy, że środki unijne, o które chce się starać województwo będzie można zainwestować m.in. w rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, ochronę środowiska, walkę z niską emisją i zanieczyszczeniami przemysłowymi. Kompendium wiedzy na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji znaleźć można w dołączonych do artykułu prezentacjach - znajdują się one w załącznikach.

 

Negocjacje powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Natomiast terytorialne plany sprawiedliwej transformacji i program dedykowany Funduszowi Sprawiedliwej Transformacji ma być negocjowany z Komisją Europejską w roku 2021.

 

AP

Załączniki:
Download this file (Formularz przedsięwzięcia TPST WŁ_doc.doc)Formularz [ ]68 kB
Download this file (Prezentacja DPR-1.pdf)Prezentacja DPR[ ]2223 kB
Download this file (prezentacja MFiPR.pdf)Prezentacja MFiPR[ ]1440 kB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl