Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przygarnąć zwierzę ze schroniska można do piątku, 18 grudnia. Adopcje będą wznowione 5 styczniaPrzygarnąć zwierzę ze schroniska można do piątku, 18 grudnia. Adopcje będą wznowione 5 stycznia

 

Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt między 19 grudnia a 4 stycznia wstrzymuje adopcje zwierząt. Akcja, podobnie jak w latach poprzednich, ma zapobiec porzucaniu bądź oddawaniu zwierząt, które okazały się „nietrafionym” prezentem świątecznym a także zwrócić uwagę na to, że adopcja powinna być przemyślaną i odpowiedzialną decyzją.

 

Zbliża się okres świąteczny. Wielu z nas zastanawia się, jakimi prezentami obdarować swoich najbliższych. Wiele dzieci na pytanie o wymarzony podarunek bez wahania odpowiada, że mały kotek lub piesek. W takiej sytuacji rodzice często ulegają swoim pociechom i decydują się spełnić ich marzenie. Jednak w większości przypadków taki prezent staje się niechciany już po kilku dniach. Wtedy zwierzak zostaje porzucony lub trafia do schroniska. W Polsce taki los każdego roku spotyka kilkadziesiąt tysięcy psów. Dzieje się tak tylko dlatego, że przy podejmowaniu decyzji o świątecznym upominku zabrakło refleksji. Jak podkreślają pracownicy bełchatowskiego schroniska, decyzja o kupnie bądź adopcji zwierzęcia musi być dobrze przemyślana, a nie dokonywane pod wpływem impulsu.


- Adoptując psa lub kota ze schroniska przejmujemy pełną odpowiedzialność za jego przyszły byt. Adopcja, to przede wszystkim akceptacja kłopotów i problemów, które są nieodłączną częścią życia z nowym czworonożnym członkiem rodziny. Niestety zdarza się, że w obliczu kłopotów ze zwierzakiem lub gdy ten zawadza naszym planom wakacyjnym, próbujemy się szybko pozbyć problemu: oddajemy zwierzaka lub porzucamy go. Chcemy głośno i stanowczo powiedzieć, że zwierzę to nie prezent - mówi – czytamy na internetowej stronie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt (http://www.schroniskobelchatow.pl).


Aby zapobiec porzucaniu czy oddawaniu zwierząt, placówka wstrzymuje adopcje w okresie około świątecznym - przygarnąć zwierzę można tylko do piątku, 18 grudnia. Po świętach adopcja będzie możliwa od 5 stycznia.


Przypomnijmy, że proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę - za psa wynosi ona 50 zł, a za kota 25 zł.

 

Przygarniając jednego z podopiecznych schroniska, adoptujący ma pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl