Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska przyjęła Betlejemskie Światło PokojuPrezydent Mariola Czechowska przyjęła Betlejemskie Światło Pokoju

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszego miasta. Z rąk bełchatowskich harcerzy przyjęła je prezydent Mariola Czechowska. Światełko, jako symbol pokoju, bezpieczeństwa i świąt Bożego Narodzenia, przekazywane jest od 1986 roku, a do Polski dociera od 30 lat. Hasło tegorocznej edycji sztafety to "Światło służby" i nawiązuje ono do pomocy niesionej przez harcerki i harcerzy w dobie pandemii.

 

 

W grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

 

Do Polski dociera za pośrednictwem skautów Słowackich od których co roku Światło Betlejemskie jest odbierane na Łysej Polanie skąd rozwożone jest po całym kraju. W czwartek, 17 grudnia dotarło także do Bełchatowa. Z rąk harcerzy z 3 BDH „Leśni”, 9 GZ „Pszczółki” oraz 6 GZ „Lwiątka” przyjęła je prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

– Droga, którą dzięki harcerzom od kilkudziesięciu lat przebywa światło betlejemskie, jest dowodem na to, jak ważną siłę ma tradycja i poczucie wspólnoty. Głęboko wierzę w to, że ten betlejemski płomyk rozświetli nasze miasto i wypełni serca bełchatowian bożonarodzeniowym ciepłem – mówi prezydent Czechowska. – Przez całą swoją ponad stuletnią historią harcerze służyli Ojczyźnie i są zawsze tam, gdzie ich najbardziej potrzebujemy. Nie inaczej jest także dziś, w dobie epidemii. Dlatego pragnę podziękować wszystkim naszym harcerkom i harcerzom za ich służbę i pomoc, jaką świadczą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – dodaje prezydent Czechowska.

 

Teraz harcerze zaniosą światło dalej. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szpitala, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl