Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prace poprawiły nie tylko wygląd Odry, ale także komfort mieszkających w niej 102 rodzinPrace poprawiły nie tylko wygląd Odry, ale także komfort mieszkających w niej 102 rodzin

 

Zakończyła się termomodernizacja komunalnej Odry. Budynek przy ul. Czaplinieckiej zyskał nie tylko nowy wygląd, ale podobnie jak wcześniej Felek, stał się niskoemisyjny. Wszystkie prace kosztowały miasto ponad 9 mln zł, a na ich realizację magistrat pozyskał 5 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO Województwa Łódzkiego. 

 

Dawny hotel robotniczy przy ul. Czaplinieckiej to kolejny budynek komunalny, który przeszedł gruntowną termomodernizację. Prace, które właśnie się zakończyły, prowadzono było wielotorowo. Objęły one m.in. wymianę blisko 600 okien i drzwi, docieplenie oraz otynkowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, remont przeszedł także stropodach. Jednocześnie prowadzone były także roboty związane z instalacją elektryczną i gazową. W ramach remontu we wszystkich lokalach mieszkalnych zamontowane zostały nowe kuchnie gazowe oraz grzejniki z zaworami termostatycznymi, stare wodomierze natomiast zastąpiły urządzenia umożliwiające ich radiowy odczyt.


Ważną częścią termomodernizacji była wymiana rur centralnego ogrzewania oraz montaż wentylacji mechanicznej, co z kolei pozwoliło na odzysk ciepła sięgający minimum 55 proc. Remont to także montaż pomp ciepła oraz wykonanie instalacji do cyfrowego odbioru platform telewizyjnych.

 

Komunalna Odra zyskała nie tylko nowy wygląd, poprawiła się także efektywność cieplna samego budynku. Pozwoli to znacząco zmniejszyć koszty jego eksploatacji. To jednak nie wszystko. Wszystkie przeprowadzone w ramach termomodernizacji roboty pozwoliły znacząco poprawić komfort mieszkających tam 102 rodzin.


Inwestycja kosztowała będzie blisko 9,3 mln zł. Na jej realizację miasto pozyskało niemal 5 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

AP

 

Termomodernizacja Odry to jedna z wielu inwestycji, na które miasto pozyskało unijne dofinansowanie Termomodernizacja Odry to jedna z wielu inwestycji, na które miasto pozyskało unijne dofinansowanie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl