Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Akcja "PSYgarniemy choinki" od kilku już lat cieszy się dużym odzewem wśród bełchatowianAkcja "PSYgarniemy choinki" od kilku już lat cieszy się dużym odzewem wśród bełchatowian

 

Co zrobić z choinką po świętach? Jeżeli jest w donicy i ma korzenie, można ją oddać do bełchatowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. To już trzecia odsłona cieszącej się popularnością akcji, w ramach której zamiast wyrzucać drzewko po świętach, można je przywieźć na ulicę Zdzieszulicką, gdzie będzie służyć zwierzakom.

 

 

„PSYgarniemy choinki” to akcja, której celem z jednej strony jest uchronienie drzewek przed zmarnowaniem, z drugiej zaś stworzenie bardziej komfortowych warunków dla przebywających w schronisku zwierząt. Drzewka obsadzone wzdłuż ogrodzeń tworzą bowiem ścianę, która tłumi hałas. Z kolei te posadzone przy kojcach zimą pomagają chronić podopiecznych schroniska od wiatru, a latem dają cień.

 

Drzewka może przywieźć każdy, nie ma żadnych limitów. Jedyny warunek to ten, by choinki były ukorzenione w doniczkach, a nie ścięte. Wówczas po wsadzeniu ich do gruntu i odpowiedniej pielęgnacji istnieje duża szansa, że przez wiele lat będą służyć czworonożnym podopiecznym schroniska.

 

Akcja ruszy zaraz po świętach. Choinki będzie można przywozić na ulicę Zdzieszulicką w godzinach pracy schroniska, czyli od poniedziałku do piątku między 9:00 a 17:00, oraz w soboty między godz. 10:00 a 16:00. Więcej informacji na temat akcji można także uzyskać dzwoniąc pod numer 44 633 38 77 oraz na internetowej stronie schroniska (http://www.schroniskobelchatow.pl/).

 

Przypomnijmy, że to już trzecia edycja akcji, która okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszy się dużym odzewem wśród bełchatowian. Sam pomysł wziął się od pracowników schroniska, którzy w poprzednich latach przywozili swoje drzewka.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl