Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Konkurs kolęd wystartuje dokładnie w Wigilię, 24 grudniaKonkurs kolęd wystartuje dokładnie w Wigilię, 24 grudnia

 

Trwają przygotowania do obchodów Święta Trzech Króli. Tegoroczny orszak, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, będzie miał inny charakter, niż zazwyczaj. Większość wydarzeń przeniesie się do internetu, a jednym z nich będzie konkurs kolędowy „Panu wdzięcznie przygrywajcie”. Jego bełchatowska odsłona wystartuje w Wigilię, 24 grudnia.

 


Organizatorzy Orszaku Trzech Króli podjęli decyzje, by nie tworzyć jednego dużego wydarzenia, lecz wiele małych. Jedną z propozycji będzie Mini Orszak połączony z mszą św. i koncertem kolęd. Drugą propozycją będzie Spacer Orszakowy, który w założeniach przypominać będzie grę miejską skierowaną głównie do rodzin. Trzecie wydarzenie to Challenge Kolędowy, którego celem będzie łączenie ludzi w tradycji śpiewania kolęd. Wyzwanie polegać będzie na nagraniu filmu z rodzinnego kolędowania, zamieszczeniu go na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych oraz nominowaniu kolejnych uczestników. Przedostatnią propozycją będą organizowane w różnych parafiach tzw. Święte Wieczory, nawiązujące do staropolskiej tradycji śpiewania kolęd.


Konkurs „Panu wdzięcznie przygrywajcie”


By jeszcze mocniej zachęcić bełchatowian do aktywnego uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli, w Wigilię ruszy specjalny orszakowy konkurs – „Panu wdzięcznie przygrywajcie”. 24 grudnia na miejskiej stronie internetowej (https://www.belchatow.pl/) opublikowane zostaną wszystkie dotyczące go szczegóły. Pod dedykowanym konkursowi banerem znajdzie się m.in. regulamin, instrukcja wysłania zgłoszenia, a także przydatne podczas realizacji zadania konkursowego instrumentowe nagrania tradycyjnych, polskich kolęd. Pliki w formacie mp3 będzie można pobrać za darmo.


Nadesłane przez uczestników filmy będą do 30 grudnia prezentowane zarówno na miejskiej stronie internetowej (https://www.belchatow.pl/), jak i na oficjalnym profilu Urzędu Miasta na FB (https://www.facebook.com/belchatow). O tym, kto zwycięży w zabawie zdecydują internauci. To bowiem od ilości polubieni oraz udostępnień zależeć będzie wygrana. Głosowanie zakończy się 4 stycznia 2021 r. i tego samego dnia zostaną ogłoszone jego wyniki.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl