Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rządowa strategia "krok po kroku" zakłada stopniowe luzowanie obostrzeń związanych z epidemiąRządowa strategia "krok po kroku" zakłada stopniowe luzowanie obostrzeń związanych z epidemią

 

Od piątku, 12 lutego, będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Rząd zdecydował na warunkowe poluzowanie niektórych obostrzeń, jakie wprowadzone zostały w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. W określonym reżimie sanitarnym otwarte zostaną hotele, kina, teatry, baseny i stoki narciarskie. Zasady obowiązywać będą przez próbny czas dwóch tygodni.

 


- Nie możemy sobie pozwolić na zbyt długie całościowe zamknięcie gospodarki, bo będzie miało to ogromny wpływ na miejsca pracy. Dziś Polska ma jeden z najniższych poziomów bezrobocia. Znowu przyszły najnowsze dane z rynku pracy, one są dobre – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w piątek, 5 lutego i dodał, że dziś pełne otwarcie gospodarki byłoby zdecydowanie przedwczesne. Dlatego też rząd zdecydował o warunkowym poluzowaniu niektórych obostrzeń. - Po dwóch tygodniach od wdrożenia nowych zasad mamy punkt sprawdzenia, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do podstawowych parametrów, czyli liczba zakażeń, liczba zgonów, zajęte łóżka, zajęte łóżka respiratorowe i tempo szczepień, jako ten dodatkowy, towarzyszący parametr, który jest kluczowy dla szybszego zwalczania wirusa – dodał szef rządu.

 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na rządowych stronach gov.pl (https://www.gov.pl/web/koronawirus), od 12 do 26 lutego przy zachowaniu reżimy sanitarnego otwarte zostaną hotele. Dopuszczalne obłożenie obiektu to 50 proc. dostępnych pokoi, natomiast hotelowe restauracje pozostaną zamknięte - posiłki będą mogły być serwowane wyłącznie bezpośrednio na życzenie klienta do pokoju.


Otwarte będą baseny, ale już nie aquaparki – te nadal będą nieczynne. Ponadto rząd zdecydował o warunkowym otwarciu stoków narciarskich. Oznacza to wznowienie amatorskiego sportu na świeżym powietrzu, także na otwartych boiskach zewnętrznych i kortach.


Otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które będą się w nich odbywać, zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących, a wszystkie osoby obowiązuje nakaz noszenia maseczki i zakaz konsumpcji.


Nadal zamknięte pozostaną siłownie i restauracje. Te ostatnie, tak jak do tej pory, będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.


Wszystkie informacje na temat koronawirusa, obowiązujących zasad bezpieczeństwa a także szczepień znaleźć można na rządowej stronie gov.pl. Wystarczy kliknąć w baner „Koronawirus: szczepienia i ważne informacje” (https://www.gov.pl/web/koronawirus).

 

AP

 

Nowe zasady bezpieczeństwa

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl