Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

transformacja3Fundusze unijne to ogromna szansa dla rozwoju całego województwa łódzkiego

 

Trwają konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa na lata 2021 – 2027, w których aktywnie uczestniczy Bełchatów. Chodzi o blisko 76 mld euro pomocy dla całej Polski. Łódzkie, jako jedno z sześciu województw zostanie objęte dodatkowo wsparciem z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Oznacza to, że łącznie w ramach unijnej Polityki Spójności do naszego województwa popłyną prawie 2 mld euro. Prezydent Mariola Czechowska zachęca bełchatowian do składania swoich opinii oraz uwag do wspomnianego projektu. Można to zrobić do 22 lutego.

 

 

Umowa Partnerstwa na lata 2021 – 2027 to kluczowy dokument dla rozwoju naszego województwa, który określa strategię wykorzystania funduszy unijnych w ramach Polityki Spójności oraz m.in. Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. W środę, 10 lutego, odbyła się wideokonferencja z udziałem m.in. przedstawicieli Miasta Bełchatowa, Urzędu Marszałkowskiego oraz resortu Funduszy i Polityki Regionalnej, podczas której zaprezentowane zostały propozycje podziału środków dla województwa łódzkiego.

 

- W sumie to prawie 76 miliardów euro wsparcia rozwoju Polski i poszczególnych regionów. Z puli środków z polityki spójności przyznanych wszystkim 16 województwom. Łódzkie otrzyma 1,631 mld euro na program regionalny. Dodatkowo jako jedno z sześciu województw, zostanie objęte ono także wsparciem z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST), z którego do regionu województwa łódzkiego trafi 344 mln euro. Oznacza to, że łącznie z programu regionalnego i FST wsparcie dla województwa łódzkiego wyniesie 1,975 mld euro – tłumaczył Waldemar Buda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Założenia Umowy Partnerstwa stanowią podstawę do dalszych prac nad zapisami umowy, a także przygotowania programów operacyjnych. Po jej przyjęciu przez Radę Ministrów będzie ona negocjowana z Komisją Europejską.


Projekt Umowy Partnerstwa na lata 2021 – 2027 wraz z formularzem konsultacyjnym znajdują się na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl (https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/97649/projekt_UP_do_konsultacji.pdf). Uwagi oraz opinie do dokumentu można zgłaszać do 22 lutego 2021 r., do czego wszystkich bełchatowian zachęca prezydent Mariola Czechowska.

 

AP

Wideokonferencja: Konsultacje społeczne projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027 [woj. łódzkie] - 10 lutego 2021 r.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl