Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na szczepienie zdecydowało się blisko 42 proc. uprawnionych pracowników miejskich szkół Na szczepienie zdecydowało się blisko 42 proc. uprawnionych pracowników miejskich szkó, fot. pixabay

 

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień nauczycieli przeciw COVID-19. Wśród nich m.in. pedagodzy klas I-III szkół podstawowych, wspomagający i wychowania przedszkolnego. Ze szczepienia skorzysta blisko 200 pracowników miejskich placówek oświatowych.

 

 

Nauczyciele, którzy znaleźli się w uprawnionej grupie i chcieli przyjąć szczepionkę, zgłaszali taką chęć do dyrektorów swojej placówki. Zapisy prowadzone były do środy, 10 lutego. Z pracowników przedszkoli i podstawówek prowadzonych przez miasto zaszczepić się zdecydowało dokładnie 186 nauczycieli, a także 13 osób zatrudnionych na stanowisku pomocy nauczyciela. To prawie 42 proc. wszystkich uprawnionych.

 

Zgodnie z rządowymi wytycznymi w pierwszej turze preparatem firmy AstraZeneca zaszczepieni będą m.in. pracownicy przedszkoli, a także nauczyciele klas I-III szkół podstawowych – w tym wychowawcy świetlic, bibliotekarze, pedagodzy wspomagający czy specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej do 60 roku życia.

 

Rząd zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek, tj. 15 lutego ruszy kolejna tura rejestracji nauczycieli na szczepienia przeciw COVID-19. Tym razem będą mogli się zapisać wszyscy pedagodzy – zarówno nauczyciele edukacji przedszkolnej, jak i nauczyciele akademiccy. W tej grupie znajdą się również chętni nauczyciele (w wieku do 60 lat), którzy nie zostali zarejestrowani w I etapie przyjmowania zgłoszeń. 

 

Podczas konferencji prasowej w czwartek, 11 lutego Minister Edukacji i Nauki poinformował o dalszych decyzjach związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Do końca szkoły i placówki będą działać na dotychczasowych zasadach. To znaczy w  trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. Rząd zapowiedział, że kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl