Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

ngo wsparcieNa terenie Bełchatowa działa około 100 organizacji pozarządowych, do których oferowana jest pomoc

 

Bełchatowskie organizacje pozarządowe mogą liczyć na bezpłatne wsparcie doradcze, szkoleniowe i animacyjne. Wszystko dzięki porozumieniu, jakie miasto zawarło z Lokalnym Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii – Centrum OPUS. Aby skorzystać z takiej formy pomocy, wystarczy skontaktować się z doradcą – można to zrobić mailowo, jak i telefonicznie.


Jak pozyskiwać środki na działalność organizacji oraz jak je prawidłowo rozliczać? W jaki sposób prowadzić skuteczne działania marketingowe i promocyjne? Jak poprawnie przygotować dokumenty do monitoringu realizacji zadań publicznych? Obszarów, w jakich organizacje pozarządowe mogą potrzebować wsparcia fachowców, jest bardzo dużo. Dlatego też wychodząc naprzeciw ich potrzebom, prezydent Mariola Czechowska zawarła porozumienie z Centrum Opus, jako Lokalnym Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej.


Dzięki temu członkowie działających na terenie Bełchatowa organizacji z sektora NGO mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy w różnych aspektach swojej działalności. Chodzi o porady i szkolenia, które udzielane są zarówno stacjonarnie, jak i online. Wystarczy skontaktować się z doradcą Centrum i ustalić dogodny termin porady bądź szkolenia. Można to zrobić na dwa sposoby:

 

  • mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie – 603 866 547.


Ubiegłoroczne statystyki pokazują, że taka forma wsparcia jest organizacjom pozarządowym potrzebna. Korzystały one zarówno z usług doradczych (55 godz.), doradztwa indywidualnego (141 godz.), szkoleń (10 spotkań), jak i z pomocy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

 

AP

 

Organizacje pozarządowe mogą korzystać z bezpłatnego wsparciaOrganizacje pozarządowe mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia

 

Wsparcie udzielane jest stacjonarnie i onlineWsparcie udzielane jest stacjonarnie i online

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl