Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje w całym woj. łódzkim, w tym także w BełchatowieOstrzeżenie IMGW obowiązuje w całym woj. łódzkim, w tym także w Bełchatowie

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Alert pierwszego stopnia dla Bełchatowa i całego powiatu bełchatowskiego obowiązuje do godziny 18:00 w piątek, 12 marca.

 

W komunikacie wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu czytamy, że na terenie powiatu Bełchatowskiego obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiać będzie z zachodu i południowego zachodu. Wiatr osiągać będzie średnią prędkość od 25 do 35 km/h, w porywach może jednak wiać z prędkością nawet 75 km/h.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 75 proc. Silniejsze podmuchy mogą występować do godz. 18:00 w piątek, 12 marca.


Przypomnijmy, że pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Dlatego też IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

AP

 

Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatremOstrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl