Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

belchatow dron wwwPlan Gospodarki Niskoemisyjnej, który właśnie jest przygotowywany, ma obowiązywać do 2030 roku

 

Trwają prace nad nowym Planem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Bełchatowa. W jego opracowaniu pomocne będą opinie mieszkańców. Dlatego miasto zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety, która w wersji internetowej będzie dostępna do 16 kwietnia.

 

 

Mówiąc najprościej Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (w skrócie PGN), to dokument, w którym miasto określa, jakie działania będzie podejmować, aby ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza. Od lat Bełchatów realizuje szereg tego typu przedsięwzięć m.in. miejski program wymiany pieców, termomodernizacja komunalnych budynków, instalacja paneli fotowoltaicznych w SP 12, SP 1, edukacja ekologiczna. PGN, nad którym prace właśnie trwają, ma obowiązywać do 2030 roku. 

 

Pomocne w przygotowaniu PGN będą informacje od mieszkańców. Dlatego magistrat zwraca się do bełchatowian z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej gospodarki energetycznej w obiektach budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Zawiera ona kilkanaście pytań, które dotyczą m.in. w jaki sposób ogrzewany jest budynek, w którym mieszkamy, jakie urządzenie wykorzystywane jest do przygotowania ciepłej wody, czy planujemy montaż odnawialnych źródeł ciepła.

 

Ankieta do 16 kwietnia będzie dostępna pod adresem: https://www.niskaemisja.pl/link/ankietabelchatow. Jej wersja papierowa trafi też do skrzynek pocztowych niektórych bełchatowian – głównie tych mieszkających w domkach jednorodzinnych. Prosimy, aby wypełnioną zwrócić zgodnie ze wskazówkami zawartymi na jej odwrocie.

 

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie pod numerem telefonu: 44 733 51 44. 

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl