Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na remont ul. Zamoście miasto otrzymało wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych Na remont ul. Zamoście miasto otrzymało wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych

 

Miasto rusza z przebudową ul. Zamoście od torów do al. Jana Pawła II. Na remontowanym odcinku będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od wtorku, 6 kwietnia.

 

 

Zakres prac w ul. Zamoście jest spory. Obejmuje rozbudowę pasa drogowego, budowę zjazdów do posesji, a także chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. Do tego przewidziana jest także przebudowa przejazdu kolejowego. Remontowany ponad 600-metrowy odcinek zyska także oświetlenie. – Inwestycja będzie kosztować blisko 2 mln zł. Z miejskiego budżetu zapłacimy jednak tylko połowę. Drugie tyle pochodzić będzie ze wsparcia, jakie Bełchatów otrzymał w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Pierwsze roboty – związane z budową kanalizacji deszczowej – właśnie ruszają. Dlatego od wtorku, 6 kwietnia w tym rejonie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku od torów do al. Jana Pawła II wprowadzony będzie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

 

- Koniec inwestycji przewidziany jest na przyszły rok. Chcielibyśmy jednak, aby jej przebudowa zakończyła się wcześniej. Dlatego umówiliśmy się z wykonawcą, że w miarę swoich możliwości, będzie on pracować tak, by ulica Zamoście była gotowa jeszcze w tym roku – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Inwestycja ta jest wyczekiwana przez mieszkańców. Poprawi się komfort podróżujących w tej okolicy kierowców, ale także rowerzystów. Ścieżka rowerowa, która powstanie od torów do al. Jana Pawła II połączy Zamoście, Wojska Polskiego oraz ale. Jana Pawła II i Wyszyńskiego – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl