Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

gks miasto wwwMiasto wspiera rodzimy klub piłkarski

 

GKS Bełchatów otrzyma dotację celową od miasta na wsparcie seniorskiej drużyny ligowej  we współzawodnictwie sportowym. Klub jako jedyny złożył ofertę do ogłoszonego przez magistrat konkursu. 

 

 

Kwota, na jaką opiewa podpisana między miastem a GKS Bełchatów umowa, to 300 tys. zł. Klub, który wystartował w konkursie ogłoszonym na podstawie uchwały Rady Miejskiej, przygotował wniosek, który pozytywnie przeszedł weryfikację kapituły konkursowej. Zarządzeniem Prezydent Miasta Bełchatowa umowa właśnie weszła w życie.

W ramach promocji sportu i aktywnego stylu życia klub zamierza m.in. włączać się w działania dla społeczności lokalnej. Planowane są np. spotkania z młodzieżą, podczas których oprócz pokazowych treningów odbywać się będą prelekcje dotyczące zdrowego stylu życia. Zawodnicy będą odwiedzać szkoły i zapraszać na spotkania na miejskim stadionie, o ile pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Przekazane pieniądze, jak podkreślają wnioskodawcy, istotnie też wpłyną na poprawę uprawiania sportu przez młodych bełchatowskich zawodników GKS Bełchatów. W szerokiej kadrze „Brunatnych” na rundę wiosenną dziewięciu piłkarzy to wychowankowie klubu a tyle samo jest w wieku poniżej 21 lat. Dotacja przekazywana będzie 27 zawodnikom w formie comiesięcznych stypendiów sportowych oraz trzem trenerom jako wynagrodzenia. Klub w ramach podpisanej umowy promował będzie również miasto Bełchatów. 

Zadania w ramach otrzymanej dotacji celowej GKS Bełchatów realizował będzie od kwietnia do lipca 2021 r. 

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl