Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu o Narodowym Spisie Powszechnym 2021Zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu o Narodowym Spisie Powszechnym 2021

 

Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza uczniów klas 6-8 szkół podstawowych do udziału w konkursie filmowym „Dlaczego liczy się każdy?”. Filmy promujące ideę Narodowego Spisu Powszechnego należy przesyłać do 12 czerwca.

 


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przypada w stulecie pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej, który został przeprowadzony w 1921 r. To najważniejsze badanie, w którym państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”.

 

Tegorocznemu spisowi towarzyszą różne konkursy i loterie. Jeden z nich ogłosił Urząd Statystyczny w Łodzi. Zadaniem uczestników, którymi mogą być uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego jest nagranie krótkiego, maksymalnie 90 sekundowego filmu, w którym postarają się odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego liczy się każdy?”. Co ważne, zgodnie z regulaminem dostępnym w załączniku poniżej, w zabawie mogą brać także udział liczące najwyżej trzech członków zespoły.

 

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym (załącznik poniżej artykułu) należy do 12 czerwca za pomocą usługi WeTransfer (https://wetransfer.com/) przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W tytule maila należy wpisać: Konkurs filmowy, imię i nazwisko autora. Wyniki konkursu poznamy 22 czerwca. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. Laureat pierwszego miejsca otrzyma dysk przenośny 1TB, pendrive i powerbank, za drugie miejsce przewidziano nagrody w postaci słuchawek bezprzewodowych, pendrive’a i powerbanka, za trzecie natomiast – mysz bezprzewodową, pendrive i powerbank. Dodatkowo każdy z laureatów dostanie zestaw gadżetów promujących Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 

Wszystkie informacje na temat konkursu „Dlaczego liczy się każdy?” znaleźć można na stronie organizatora, czyli Urzędu Statystycznego w Łodzi (https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursfilmowy).

 

AP

 

Plakat promujący konkurs "Dlaczego liczy się każdy?"Plakat promujący konkurs "Dlaczego liczy się każdy?"

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl