Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie fontanny zostały uruchomione po ponad rocznej przerwieBełchatowskie fontanny zostały uruchomione po ponad rocznej przerwie

 

Miejskie fontanny ponownie uruchomione. Będę one cieszyć bełchatowian przez kilka najbliższych miesięcy. Można już także korzystać z dwóch poidełek.

 
Po ponad rocznej pandemicznej przerwie miasto uruchomiło cztery fontanny.  Dwie z nich znajdują się na placu Narutowicza (naprzeciwko Urzędu Miasta oraz przed Miejskim Centrum Kultury), jedna na Placu Wolności oraz jedna w parku im. J. Samujłły na Binkowie. Przed ich włączeniem wszystkie miejskie wodotryski przeszły konserwację. Wymyto niecki, zamontowano filtry pomp oraz niezbędny osprzęt. Sprawdzono także szczelność systemu i uruchomiono układ sterowania. Pamiętajmy, że fontanny to elementy małej architektury. Obowiązuje więc w nich zakaz kąpieli, zaś tryskająca z nich woda nie nadaje się do spożycia.


Oprócz fontann uruchomione zostały także dwa miejskie poidełka. Pierwsze z nich znajduje się na placu Narutowicza, drugie na zrewitalizowanym Placu Wolności. Woda z poidełek jest bezpieczna - przeszła odpowiednie badania i spełnia wszelkie normy. Mogą więc ją pić zarówno ludzie, jak i zwierzęta. 

 

AP

 

Jedna z miejskich fontann działa na Placu WolnościJedna z miejskich fontann działa na Placu Wolności

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl