Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Od 6 czerwca większy się m.in. limit osób mogących brać udział w imprezach publicznychOd 6 czerwca większy się m.in. limit osób mogących brać udział w imprezach publicznych

 

Otwarcie sal zabaw dla najmłodszych, możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw, również z limitem osób – podczas konferencji prasowej ministra zdrowia ogłoszone zostały zmiany w obostrzeniach od 6 czerwca. Na początku przyszłego tygodnia ma zostać przedstawiony plan rządu, który będzie obejmował wakacje.

 


Minister Adam Niedzielski podkreślił na konferencji prasowej w środę, 2 czerwca, że podejmując decyzje o obostrzeniach brana jest pod uwagę sytuacja epidemiczna i polityka obostrzeń stosowana w całej Europie. – Sytuacja w naszym kraju zdecydowanie się poprawia, a systematyczne luzowanie, z jakim mamy do czynienia od ponad półtora miesiąca, nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyśpieszania pandemicznego – cały czas mamy do czynienia ze spadkiem i to ze spadkiem, który ma wysoką dynamikę – tłumaczył Niedzielski.

 

Zgodnie z decyzją rządu, do 25 czerwca zostają przedłużone obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa sanitarnego, z tym, że od 6 czerwca wprowadzonych zostanie kilka zmian.

 

Co zmieni się między 6 a 25 czerwca?

 

  1. Imprezy i zgromadzenia publiczne - limit zwiększony do 150 osób (z 50 obecnie).
  2. Możliwość prowadzenia targów, konferencji, wystaw z tym samym limitem, co w sklepach i innych pomieszczeniach zamkniętych (1 osoba na 15 mkw.).
  3. Możliwość funkcjonowania sal zabaw dla dzieci - limit to 1 osoba na 15 mkw.
  4. Transport zbiorowy - 75 proc. obłożenia transportu z obowiązkiem zakrywania nosa i ust.

 

Ważne! Do limitu osób na imprezach, zgromadzeniach i targach nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

.
Szef resortu zdrowia zapowiedział również, że informacje o modelu reżimu sanitarnego na wakacje, czyli od 26 czerwca do 31 sierpnia, zostaną podane w przyszłym tygodniu. W tej sprawie prowadzone są jeszcze rozmowy i konsultacje.

 

AP

 

Rząd przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki w czerwcuRząd przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki w czerwcu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl