Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

img wwwUdział w spotkaniu wzięli m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, fot. Adam Michel

 

- Bardzo się cieszę, że Bełchatów znalazł się w gronie pierwszych samorządów, które przystąpiły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w województwie łódzkim. Dzięki temu  w naszym mieście wybudowane zostaną nowe mieszkania – mówi prezydent Mariola Czechowska. Umowa gwarantująca udział miasta w tym projekcie właśnie została podpisana.

 

 

Umowę między Krajowym Zasobem Nieruchomości, Ministerstwem Rozwoju Pracy i Technologii oraz ośmioma samorządami z województwa, w tym z Bełchatowem podpisano dzisiaj tj. 8 czerwca w Radomsku. 

 

- Ogłaszamy powstanie SIM Łódzkie razem z miastami Bełchatów, Brzeziny, Pabianice, Radomsko, Sieradz, Skierniewice oraz gminami Bełchatów i Radomsko, na gruntach o powierzchni około 10,5 ha - mówił podczas uroczystości wicepremier Jarosław Gowin. W ramach pierwszego łódzkiego SIM-u ma powstać 650 mieszkań dla rodzin. – W Polsce bardzo potrzebujemy mieszkań o dobrym standardzie dostępnych dla osób o umiarkowanych dochodach, czyli takich, które nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiego mieszkania na rynku deweloperskim – podkreślał wicepremier Gowin.   

 

Program skierowany jest do mniejszych miast i gmin. Dofinansowanie bezzwrotne na budowę mieszkań czynszowych, może sięgać nawet do 45 proc. całkowitych kosztów inwestycji, a w przypadku mieszkań socjalnych czy komunalnych do 80 proc. – Ta ustawa, ten pakiet mieszkaniowy jest jednym z bardziej progresywnie nastawionych do samorządów, ich potrzeb i oczekiwań – mówił Krzysztof Ciecióra wicewojewoda łódzki.  

 

- Dla Bełchatowa to możliwość wybudowania nowych mieszkań bez ponoszenia dodatkowych kosztów z budżetu miasta, dlatego chętnie przystąpiliśmy do tej inicjatywy – powiedziała Mariola Czechowska prezydent Bełchatowa. – Mamy tereny pod takie budownictwo np. na ulicy Podmiejskiej, gdzie został już opracowany projekt dla budynku wielorodzinnego – dodaje prezydent Czechowska. Ostateczne decyzje dotyczące lokalizacji dopiero zapadną. Jako samorząd bełchatowski dopełniliśmy konieczne formalności. Na kwietniowej sesji, radni miejscy wyrazili zgodę na udział miasta w tej inicjatywie. Podjęto również uchwałę o przekazaniu przez Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii 3 mln zł na rzecz Bełchatowa, jako wkładu własnego miasta do Samorządowej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie.  

 

SIM Belchatow 2421Bełchatów jest jednym z ośmiu samorządów w woj. łódzkim, które podpisało umowę dotyczącą SIM, fot. Adam Michel

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl