Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W ramach konsultacji każdy mieszkaniec może złożyć uwagi do projektu TPSTW ramach konsultacji każdy mieszkaniec może złożyć uwagi do projektu TPST

 

Ruszyły konsultacje projektu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji (TPST) Województwa Łódzkiego. Prezydent Mariola Czechowska zachęca wszystkich bełchatowian do składania swoich opinii oraz uwag do dokumentu. Czas na to jest do 21 czerwca.

 


Opracowanie wspomnianego planu jest ściśle związane z przygotowaniami do uruchomienia unijnego Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji, w tym Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Mowa o dużych pieniądzach, bo do Polski popłynąć może 3,5 mld euro. Środki mają trafić do regionów, które w największym stopniu dotkną skutki przemian w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu. Jednym z nich jest Zagłębie Bełchatowskie.


Transformacja gospodarcza to dla naszego miasta ogromne wyzwanie, ale też szansa. Dzięki unijnym środkom będziemy mogli inwestować m.in. w rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, ochronę środowiska czy walkę z niską emisją. By tak się jednak stało, konieczne jest uwzględnienie w przygotowywanym Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji wszystkich ważnych dla Bełchatowa rozwiązań. Dlatego zachęcam do aktywnego włączenia się do trwających konsultacji społecznych nad dokumentem – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Bełchatowianie, którzy chcieliby zgłosić swoje uwagi do przyjętego przez Zarząd Województwa Łódzkiego TPST, mogą to zrobić na dwa sposoby:


mailowo zgodnie ze wzorem formularza na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,
pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) na adres: Departament Polityki Regionalnej, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8,90-051 Łódź.

 

Termin składania uwag upływa 21 czerwca o godz. 16:00.


Projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa łódzkiego oraz formularz zgłaszania uwag znajdują się na oficjalnej stronie łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego w zakładce: Sprawiedliwa Transformacja WŁ (http://strategia.lodzkie.pl/tpstwl/).

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl