Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji z wicemarszałkiem województwa łódzkiego Zbigniewem ZiembąPrezydent Mariola Czechowska podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji z wicemarszałkiem województwa łódzkiego Zbigniewem Ziembą

 

Miasto wybuduje pochylnię umożliwiającą osobom niepełnosprawnym wjazd do budynku Szkoły Podstawowej nr 13. Na realizację zadania miasto pozyskało środki zewnętrzne - inwestycja będzie dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

 


Prace mają ruszyć w wakacje. Oprócz podjazdu wykonany zostanie także nowy odcinek chodnika z kostki betonowej łączący istniejący trakt z nowobudowaną pochylnią. Umożliwi to bezprogowy przejazd wózkami. Całość kosztować ma nieco ponad 113 tys. zł. Zgodnie z umową, jaką właśnie podpisali prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, miasto pokryje połowę kosztów (ok. 56,6 tys. zł), zaś druga część sfinansowana zostanie ze środków PFRON (56,7 tys. zł).


Szkoła Podstawowa nr 13 to jedna z miejskich szkół z oddziałami integracyjnymi. Budynek ma 4 kondygnacje, by ułatwić uczniom poruszanie się, zamontowano w nim specjalną windę oraz platformy schodowe pomiędzy poszczególnymi piętrami. Podobne platformy znajdują się również w części sportowej i na klatkach schodowych. Także szkolne toalety zaprojektowane zostały z myślą o potrzebach niepełnosprawnych dzieci. Do całkowitego przystosowania budynku brakuje jedynie pochylni przy wejściu od strony boiska. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, stan ten w najbliższych miesiącach się jednak zmieni.


- Naszym obowiązkiem jest zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznych warunków do nauki i pracy. Dlatego złożyliśmy wniosek do Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi o dofinansowanie budowy pochylni i został on zaakceptowany. Oznacza to, że już we wrześniu będą mogli z niej korzystać uczniowie poruszający się na wózkach inwalidzkich. Jestem przekonana, że w dużym stopniu ułatwi im to edukację, samodzielne poruszanie się, a co za tym idzie, także integrację z rówieśnikami – wyjaśnia prezydent Czechowska.

 

AP

 

Pochylnia ma być wybudowana do końca wrześniaPochylnia ma być wybudowana do końca września

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl