Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy, a podstawową formą jest przeprowadzenia jest samospis internetowyUdział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy, a podstawową formą jest przeprowadzenia jest samospis internetowy

 

Miasto uruchomi kolejne mobilne punkty, w którym osoby nieposiadające komputera będą mogły wziąć udział w spisie powszechnym. Stanowiska będą dostępne w filii biblioteki przy ul. Turkusowej (21 czerwca) oraz w „Gwarku” na os. Dolnośląskim (23 czerwca).

 


W trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 podstawową metodą spisową jest tzw. samospis internetowy. Udział w badaniu, które w Polsce przeprowadzane jest co dziesięć lat, jest obowiązkowy. Dla osób, które nie mają dostępu do komputera lub internetu Gminny Komisarz Spisowy, prezydent Mariola Czechowska, zorganizowała punkt w bełchatowskim magistracie. Komputer jest do dyspozycji mieszkańców w sali nr 316 na II piętrze w godzinach pracy Urzędu Miasta Bełchatowa, czyli w dni powszednie w godz. 7:30 - 15:30. Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości, muszą się jednak wcześniej umówić telefonicznie pod numerem: 44 733 51 95.


By spisanie się było jeszcze łatwiejsze, w najbliższych dniach uruchomione zostaną dodatkowe dwa mobilne punkty. W poniedziałek, 21 czerwca, obowiązek spisowy będzie można spełnić w filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Turkusowej 7. Stanowiska dostępne będą między godz. 9:00 a 14:00. W takich samych godzinach, ale dwa dni później – w środę, 23 czerwca, arkusze spisowe będzie można wypełnić w „Gwarku” – oddziale Miejskiego Centrum Kultury na os. Dolnośląskim. By wszystko przebiegło szybko i sprawnie, należy przygotować numery PESEL wszystkich domowników, powierzchnię użytkową zamieszkiwanej nieruchomości.

 

Wszystkie informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znaleźć można na poświęconej badaniu rządowej stronie spis.gov.pl (https://spis.gov.pl/).

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl