Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przerwa w dostawie ciepłej wody będzie krótsza, niż pierwotnie planowanoPrzerwa w dostawie ciepłej wody będzie krótsza, niż pierwotnie planowano

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Bełchatowa. Jeszcze dziś z kranów w większości mieszkań popłynie ciepła woda. Spółka PEC prowadzi już rozruch systemu, który został wyłączony z powodu modernizacji napowietrznej magistrali ciepłowniczej Rogowiec – Bełchatów.

 


Mieszkańcy Bełchatowa mogą powoli odkręcać kran z ciepłą wodą. Przerwa w dostawie ciepłej wody dla wszystkich odbiorców było konieczne ze względu na trwającą modernizację napowietrznej magistrali ciepłowniczej biegnącej wzdłuż drogi Rogowiec–Bełchatów. Początkowo spółka PEC planowała, że przerwa potrwa 5 dni, jednak konieczne roboty udało się wykonać szybciej, i już w czwartek (17 czerwca) ciepła woda będzie dostarczana do większości mieszkań i domów w Bełchatowie.


– Nasi specjaliści pracowali nieprzerwanie, żeby możliwie skrócić czas przerwy koniecznej do przeprowadzenia zaplanowanych prac modernizacyjnych – podsumowuje prezes PEC Bełchatów, Grzegorz Zegarek. – Rozumiemy, że obecne prace mogą być uciążliwe dla mieszkańców, jednak nie ma innego sposobu modernizacji sieci ciepłowniczej. Zawsze staramy się prowadzić prace w sposób sprawny i zorganizowany, aby utrudnienia i uciążliwości wynikające z realizacji robót budowlanych, a szczególnie okresy przerw w dostawie ciepła, trwały możliwie najkrócej. Prace udało się wykonać szybciej niż planowano i już dziś ciepła woda wróci do większości bełchatowskich domów. Jeszcze kilka lat temu podobne prace trwałyby nawet dwa razy dłużej. Obecnie, dzięki intensywnemu rozwojowi firmy, dobremu przygotowaniu robót, dużemu zaangażowaniu pracowników i stosowaniu nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie wykonać zadania znacznie krócej. Jedynie mieszkańcy osiedla Czaplinieckiego będą musieli poczekać na ciepłą wodę trochę dłużej, ze względu na dodatkowe prace związane z przebudową osiedlowej sieci ciepłowniczej i węzłów cieplnych. Dziękujemy naszym odbiorcom za dotychczasową wyrozumiałość i prosimy wszystkich, którzy są objęci trwającymi jeszcze pracami o cierpliwość – dodaje prezes Zegarek.


Obecnie trwa rozruch całego systemu, czyli przywracanie pracy kilkuset dużych węzłów cieplnych w dużych obiektach i czynności stabilizujące pracę układu.


Prace remontowe i konserwacyjne prowadzone są w okresie letnim ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. Jak informuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, to także dobry czas, żeby przygotować infrastrukturę do nowego sezonu grzewczego i jesiennych spadków temperatury.

 

AP/PEC

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl