Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zgodnie z podpisaną przez prezydent Czechowską umową, do Bełchatowa trafi 1,6 mln zł rządowego wsparcia; fot. Łódzki Urząd WojewódzkiZgodnie z podpisaną przez prezydent Czechowską umową, do Bełchatowa trafi 1,6 mln zł rządowego wsparcia; fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

 

Miasto pozyskało 1,6 mln zł dofinansowania do przebudowy ulicy Kwiatowej. Prezydent Mariola Czechowska podpisała umowę w tej sprawie z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 


Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Tylko w tym roku w całym kraju dofinansowanych zostanie ponad 2 tys. inwestycji. Środki przeznaczone zostaną na budowę nowych dróg, a także przebudowę i remont tych istniejących. Wsparciem objęte zostaną także samorządy województwa łódzkiego.


W poniedziałek, 28 czerwca, w Tomaszowie Mazowieckim zostały podpisane umowy na dofinansowanie drogowych inwestycji w naszym regionie. Reprezentujący rząd wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przypomniał, że każdego roku rząd przeznacza 150 milionów złotych na rozwój infrastruktury drogowej w Łódzkiem. - Przekazujemy samorządom pieniądze do gmin i do powiatów tak, aby wspomóc je przy budowaniu, remontach lub nowych inwestycjach drogowych. I tak, samorząd może posiadać wkład własny od 50 do 80 proc., co oznacza, że np. na milionową inwestycję 800 tys. może pochodzić z pieniędzy rządowych - wyjaśnia wojewoda Bocheński.


Jednym z zadań, które zostaną dofinansowane z rządowego funduszu, będzie przebudowa ulicy Kwiatowej. Prezydent Mariola Czechowska podkreśla, że zewnętrzne środki, jakie Bełchatów regularnie pozyskuje, pozwalają na planowanie i realizowanie ważnych dla rozwoju miasta i podnoszenia komfortu życia mieszkańców inwestycji. – Dzięki tym pieniądzom możemy między innymi zadbać o bezpieczeństwo na naszych drogach. A dobry stan infrastruktury jest tutaj kluczowy. Kwiatowa, jedna z ważniejszych ulic w centrum Bełchatowa, od dobrych kilku lat wymagała remontu. Udało nam się porozumieć z powiatem, zagwarantować środki w miejskim budżecie i pozyskać rządowe wsparcie. Dzięki temu ta wyczekiwana i ważna dla poprawy komunikacji w mieście inwestycja może zostać zrealizowana – dodaje prezydent Czechowska.


Pierwszy etap, który ruszył w połowie maja, ma potrwać około dwóch miesięcy. Obejmie on wykonanie instalacji wodnej, sanitarnej i deszczowej, a także sieci wodociągowej, ciepłowniczej oraz elektroenergetycznej. Po zakończeniu prac instalacyjnych wykonawca zajmie się robotami stricte drogowymi, czyli utwardzeniem podłoża, położeniem nawierzchni, budową chodników praz ciągu pieszo-rowerowego, a także nowego oświetlenia. Ponadto przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja, a na samej krzyżówce wybudowany zostanie prawoskręt, co zgodnie z założeniami ma zwiększyć przepustowość samej Kwiatowej. Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł.


AP

 

Umowy podpisali również samorządowcy z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego oraz piotrkowskiego, a także prezydenci i burmistrzowie: Bełchatowa, Piotrkowa Tryb., Tomaszowa Maz. i Wolborza; fot./Łódzki Urząd wojewódzkiUmowy podpisali również samorządowcy z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego oraz piotrkowskiego, a także prezydenci i burmistrzowie: Bełchatowa, Piotrkowa Tryb., Tomaszowa Maz. i Wolborza; fot./Łódzki Urząd wojewódzki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl