Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Można już spacerować wyremontowanym chodnikiem na ul. Goetla (od Mioceńskiej do Staszica)Można już spacerować wyremontowanym chodnikiem na ul. Goetla (od Mioceńskiej do Staszica)

 

Zakończył remont chodnika na ulicy Goetla. Zniszczone płyty chodnikowe zastąpiła kostka brukowa. Gotowe są także natomiast ciągi piesze m.in. w rejonie bloków 308 i 310 na os. Dolnośląskim czy na ul. Wspólnej w rejonie siedziby PSP. W przyszłym tygodniu drogowcy pojawią się m.in. w rejonie SP 3.– Oprócz dużych drogowych inwestycji, takich jak chociażby trwający właśnie remont ulicy Kwiatowej, miasto regularnie prowadzi szereg mniejszych. Te, wydawałoby się drobne, roboty na parkingach czy chodnikach, są niezwykle ważne dla mieszkańców. Dlatego co roku modernizujemy i remontujemy miejską infrastrukturę. Nie ma bowiem nic ważniejszego, niż poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach i osiedlach – mówi dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie Zbigniew Pożycki.


Drogowcy zakończyli już prace na ulicy Goetla. Po demontażu starych płyt chodnikowych, wymianie obrzeży i krawężników, na odcinku od ulicy Mioceńskiej do Staszica (po stronie prawej) położona została nowa kostka betonowa. Wyremontowane zostały także zjazdy do pobliskiego kompleksu garażowego.


W czasie przerwy wakacyjnej miasto chce także poprawić funkcjonalność układu komunikacyjnego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3, a tym samym rozwiązać zgłaszany przez mieszkańców problem z parkowaniem na ul. Targowej. Po zakończeniu modernizacji powstanie tam dodatkowy wyjazd z terenu szkoły z prawoskrętem w ulicę Sienkiewicza. Zgodnie z planem w okolicach budynku na nowej drodze z kostki betonowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Dodatkowo powstanie kilka miejsc parkingowych i zatoczka K+R (Kiss and Ride). Drogowcy mają ruszyć z robotami w ostatnim tygodniu lipca.


Przypomnijmy, że od początku roku ekipy pracowały w różnych częściach miasta. Zakończony jest już chociażby remont chodnika w al. Wyszyńskiego oraz w okolicy bloków 308 i 310 na os. Dolnośląskim. Ponadto na ulicach Modrej, Chabrowej, Zakątek, Zacisze, Miodowej, Łagodnej i Spokojnej wykonana została nowa nawierzchni, a przy ul. Wspólnej (w rejonie siedziby Państwowej Straży Pożarnej) powstało kilka miejsc parkingowych.


Realizacja wspomnianych zadań kosztować będzie magistrat łącznie blisko 600 tys. zł. Warto przypomnieć, że dwuletnia umowa na bieżące utrzymanie dróg i chodników, która obowiązywać będzie do końca 2021 roku, opiewa na kwotę 4,1 mln zł.


AP

 

W czasie wakacji drogowcy zmodernizują także układ komunikacyjny na terenie TrójkiW czasie wakacji drogowcy zmodernizują także układ komunikacyjny na terenie Trójki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl