Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Modernizacja ulicy Brzozowej możliwa będzie dzięki pozyskaniu dotacji z budżetu województwa łódzkiegoModernizacja ulicy Brzozowej możliwa będzie dzięki pozyskanej dotacji z budżetu województwa łódzkiego

 

 Szykuje się remont kolejnej miejskiej ulicy. Mowa o Brzozowej, która nową nawierzchnię, zyska na ponad kilometrowym odcinku. Na realizację zadania miasto pozyskało środki zewnętrzne.

 
Dofinansowanie, jakie z budżetu województwa łódzkiego trafi do Bełchatowa, to ponad 116 tys. zł. Pieniądze będą wykorzystane na modernizację fragmentu ulicy Brzozowej, która łączy miasto z Gminą Bełchatów. – Z tej wiadomości na pewno ucieszą się mieszkańcy osiedla Zamoście, ale też Grocholic. Za kilka miesięcy ulicą Brzozową będzie się podróżować znacznie lepiej. Zaplanowany remont z pewnością podniesie jakość i stan techniczny tej ulicy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Modernizacji doczeka się ponad kilometrowy odcinek od granic miasta. Położona zostanie na nim mieszkanka emulsyjno-grysowa. Tego rodzaju nawierzchnie można spotkać m.in. na ulicach w os. Ludwików.


Miasto planuje, by roboty na Brzozowej ruszyły jeszcze w wakacje. – Cieszę się, że na realizację tego zadania zdobyliśmy środki zewnętrzne. Dzięki temu możemy zmodernizować Brzozową jeszcze w tym roku – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl