Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Uczestnicy obchodów przeszli w barwnym pochodzie przez centrum miasta Uczestnicy obchodów przeszli w barwnym pochodzie przez centrum miasta

 

Bełchatowscy pszczelarze świętowali 65-lecie istnienia w naszym mieście koła rejonowego. Jubileuszowe obchody połączono z Regionalnym Świętem Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Była msza święta oraz uroczysta akademia w Gigantach Mocy, podczas której wręczone zostały odznaczenia związkowe oraz okolicznościowe puchary.

 


W niedzielę, 1 sierpnia, Bełchatów gościł pszczelarzy z 17 kół, jakie działają na terenie dawnego województwa piotrkowskiego, m.in. z Ręczna, Fałkowa, Radomska, Moszczenicy, Zelowa czy Tomaszowa Mazowieckiego. Okazją do spotkania był jubileusz 65-lecia powstania Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie i XLV Regionalne Święto Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. W uroczystościach, które rozpoczęła msza św. w kościele pw. NNMP przy ul. Kościuszki, wzięli udział także samorządowcy, m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również parlamentarzystów i władz województwa.


Główne uroczystości odbyły się w Gigantach Mocy, podczas których życzenia pszczelarzom złożyła prezydent Czechowska. - To wielka radość, że ten piękny jubileusz 65-lecia obchodzicie Państwo właśnie tutaj. To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy świętować razem z Wami. Proszę przyjąć podziękowania za Waszą pracę, za Waszą postawę, za umiłowanie natury, patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny. Życzymy Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności, jeszcze wielu pokoleń, które będą tę wspaniałą misję kontynuować. Wszystkiego dobrego – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Życzenia dla członków bełchatowskiego koła złożył także prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim oraz wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Stanisław Ból. - Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w naszych dożynkach, które tym razem odbywają się na gościnnej bełchatowskiej ziemi. W imieniu całego zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej pragnę serdecznie pogratulować pięknego jubileuszu, jaki dziś świętujemy wspólnie z Koleżankami i Kolegami z Koła Rejonowego w Bełchatowie. Życzę Wam przede wszystkim zdrowych pasiek.


Przypomnijmy, że Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie powstało w 1956 roku. Niemal od samego początku, bo od 1957 roku, jego członkiem jest 85-letnia dziś pani Aleksandra Kępa, która zdradziła, że pszczoły i pszczelarstwo to całe jej życie. – Po wojnie jeszcze nie było koła, a tatuś już miał ule. Także kontakt z pszczołami mam odkąd pamiętam. Pszczelarstwo jest jak nałóg, jak się zacznie, to nie można już przestać. To jest praca przy miodzie, a miód to prawdziwe złoto – mówi pani Aleksandra.

 

>>> Zobacz fotogalerię: XLV Regionalne Święto Pszczelarzy


Podczas uroczystości zasłużonym pszczelarzom i działaczom wręczono odznaczenia związkowe i okolicznościowe puchary. Poznaliśmy także zwycięzców konkursu o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa „za najsmaczniejszy miód”. Pierwsze miejsce zajął Marian Błaszczyk, drugie Katarzyna Moskot, na trzecim miejscu zaś znalazł się Bogusław Wencel.

 

AP

 

Prezydent Mariola Czechowska wręczyła puchary lauretom konkursu "na najsmaczniejszy miód"Prezydent Mariola Czechowska wręczyła puchary lauretom konkursu "na najsmaczniejszy miód"

 

Wręczono także związkowe odznaczenia dla aktywnych pszczelarzyWręczono także związkowe odznaczenia dla aktywnych pszczelarzy

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl