Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prace związane z modernizacją fragmentu Wyszyńskiego powinny potrwać około 2 tygodniPrace związane z modernizacją fragmentu Wyszyńskiego powinny potrwać około 2 tygodni

 

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do remontu fragmentu alei Wyszyńskiego. Na odcinku od Wojska Polskiego do ronda Solidarności zyska ona nową nawierzchnię. W trakcie robót drogowych w tym rejonie obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

 


Aleja Wyszyńskiego, czyli fragment tzw. małej obwodnicy miasta, to ważna arteria komunikacyjna. Każdego dnia korzysta z niej kilkanaście tys. pojazdów, co wpływa na stan nawierzchni jezdni. Miasto uznało, że prowadzone do tej pory remonty cząstkowe nie przyniosły pożądanego efektu, stąd decyzja o remoncie najbardziej zniszczonego odcinka alei. Mowa od fragmencie pomiędzy ul. Wojska Polskiego a rondem Solidarności.


W poniedziałek, 9 sierpnia, rozpoczęły się prace przygotowawcze, które obejmują m.in. usunięcie nadmiaru ziemi i trawnika przy krawężnikach. Następnie drogowcy ustawią oznakowanie. Na czas remontu w rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy. - Aleja Wyszyńskiego na odcinku od Wojska Polskiego do ronda Solidarności będzie otwarta dla ruchu, nie będzie żadnych wyłączeń. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, fragmentami jeden pas będzie zamykany. Sterowanie ruchem będzie się odbywało ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Chodzi o to, żeby w godzinach szczytu komunikacyjnego ruch odbywał się płynnie – tłumaczy Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego UM.

 

Po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu, ruszą roboty stricte drogowe. Zakres planowanych prac obejmuje wyfrezowanie starej nawierzchni, wymianę pokryw na studzienkach na betonowe oraz położenie 7 tys. mkw nowego asfaltobetonu. W ramach remontu wykonane zostanie także okrawężnikowanie.

 

Remont wspomnianego fragmentu alei Wyszyńskiego powinien potrwać około dwóch tygodni. - Przetarg wygrał ten sam wykonawca, który w ekspresowym tempie wykonał remont nawierzchni na ul. Pileckiego. Jest to firma, która wie, o co w remontach chodzi, zna się na tym, ma dobry park maszynowy i dobrych specjalistów – dodaje dyrektor Pożycki.

 

Modernizacja alei Wyszyńskiego, która jest drogą powiatową, kosztować będzie nieco ponad 430 tys. zł. Z tej kwoty 300 tys. wyasygnowało miasto, bełchatowskie starostwo dołoży ok. 100 tys.. zł.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl