Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Podczas gali energetykom wręczono odznaczenia państwowe i branżowe Podczas gali energetykom wręczono odznaczenia państwowe i branżowe

 

14 sierpnia branża energetyczna obchodzi swoje święto. W piątek w Bełchatowie z tej okazji zorganizowana została uroczysta akademia, podczas której pracownikom elektrowni wręczono medale i odznaczenia. Nie zabrakło również podziękowań, gratulacji i ciepłych słów.

 

Bełchatów to ważny punkt na mapie energetycznej kraju – rangę zagłębia podkreślano dzisiaj wielokrotnie.  Jak co roku pracownicy tego sektora spotkali się  na uroczystej gali.  Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Europarlamentu, rządu, parlamentarzyści, władze województwa oraz pracownicy elektrowni należących do koncernu PGE GiEK S.A i władze spółki.

 

W uroczystości wziął udział także wiceprezydent Łukasz Politański, który przekazał list prezydent Marioli Czechowskiej skierowany do energetyków.  -  Z okazji Dnia Energetyka wszystkim pracownikom bełchatowskiego sektora energetycznego składam najlepsze życzenia, a także podziękowania za trud i oddanie, z jakimi wykonujecie codzienne obowiązki. To właśnie dzięki Państwa pracy – pracy tysięcy ludzkich rąk mieszkańcy Bełchatowa oraz każdego zakątka naszego kraju mogą być pewni, że prądu nigdy im nie zabraknie – czytamy w liście skierowanym do pracowników bełchatowskiej elektrowni.  

 

Akademia to okazja do podsumowań i efektów pracy całego koncernu PGE GiEK S.A.  Odznaczenia i medale państwowe oraz branżowe wręczono blisko 30 pracownikom.  

Jutro dla energetyków odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze. Nabożeństwo w intencji wszystkich energetyków, a także ich rodzin odprawi ks. abp. Grzegorz Ryś metropolita łódzki.

 

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się  koronawirusa tegoroczne obchody Dnia Energetyka mają skromniejszy charakter. Z tego samego powodu nie odbędą się wydarzenia towarzyszące.

 

Dzień Energetyka w Polsce obchodzimy od 1956 roku. Przez kilkadziesiąt lat było to zawsze na początku września. Od 1991 roku, kiedy to patronem energetyków został św. Maksymilian Maria Kolbe - elektryk z zamiłowania, święto to przypada 14 sierpnia. Tego właśnie dnia 1941 roku św. Maksymilian zginął w obozie koncentracyjnym, ratując życie współwięźnia.

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl