Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

straż miejska wwwFoto: Straż Miejska Bełchatów

Niszczenie mienia, celowe uszkadzanie infrastruktury, to straty nie tylko dla wspólnot mieszkaniowych i budżetu miejskiego, ale też i dla wszystkich mieszkańców. Rocznie z kasy miejskiej na naprawę tego, co zostało zdewastowane, wydawanych jest kilkadziesiąt tysięcy złotych.   

 

Sytuacje takie jak ta z minionej soboty pokazują, że celowe działania wandali zdarzają się i należy im przeciwdziałać. Rankiem 14 sierpnia dyżurny Straży Miejskiej odebrał informację o tym, że niszczona jest właśnie elewacja jednego z bloków na osiedlu Dolnośląskim. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol, który zastał 3 mężczyzn w kominiarkach, malujących graffiti na murze. Funkcjonariusze ujęli jedną osobę i zabezpieczyli materiał dowodowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi bełchatowska policja.

 

Z celowym uszkadzaniem przez wandali małej architektury, placów zabaw, ogrodzeń mierzą się też urzędnicy. Pieniądze na naprawę tego, co zostało zniszczone, pochodzą z kasy miejskiej, czyli z pieniędzy podatników. Zdewastowane elementy zagrażają również bezpieczeństwu użytkowników np. dzieci. W sposób znaczący wpływają też na obniżenie walorów estetycznych obiektów.  

 

Przypominamy, że wszystkie zauważone zniszczenia, mieszkańcy mogą zgłaszać do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w godzinach pracy magistratu pod nr tel. 44 733 51 83, oraz przez całą dobę do Straży Miejskiej pod nr 986.

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl