Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Trwa ogólnopolska akcja #SzczepimySieTrwa ogólnopolska akcja #SzczepimySię

W piątek, 20 sierpnia do Bełchatowa przyjedzie szczepieniobus. Stanie na miejskim targowisku. Osoby chętne do tego, by zaszczepić się jednodawkowym preparatem, mogą zgłaszać się w godzinach 9.00 -15.00. Przez cały czas, można również skorzystać z Powszechnych Punktów Szczepień. Na terenie miasta działają dwa takie miejsca.    

 

Trwa ogólnopolska akcja #SzczepimySie. W piątek na targowisku miejskim stanie szczepieniobus. Będzie można tam, od godz. 9.00 do 15.00 przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Co ważne, nie trzeba wcześniej umawiać się. Po podaniu preparatu wydany zostanie Unijny Certyfikat COVID.

 

Przez cały czas trwania akcji, by zapewnić bełchatowianom maksymalną dostępność do szczepień, w naszym mieście uruchomione zostały dwa Punkty Szczepień Powszechnych – w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 oraz w Grocholicach przy ul. Częstochowskiej 37. W obu program realizowany jest zgodnie z rządowymi wytycznymi oraz w oparciu o kryteria ustalone przez rząd. Punkt przy ul. Energetyków 6 zaczął działać w maju, od tego czasu zaszczepiło się w nim już ponad 6 tys. mieszkańców. 

 

–   Jestem przekonana, że dzięki takim akcjom, czy punktom działającym na terenie miasta, przed zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym, który sprzyja dużej liczbie zachorowań, zaszczepionych będzie jak najwięcej bełchatowian. To wyraz troski nie tylko o siebie, ale także swoich bliskich i całego społeczeństwa – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Jednocześnie przypominamy, że mieszkańcy, którzy z powodu niepełnosprawności bądź wieku mają problem z dotarciem do punktu szczepień, miasto organizuje bezpłatny transport. By skorzystać z takiej możliwości, wystarczy skontaktować się z Wydziałem Spraw Społecznych pod numerem telefonu 44 733 51 23.

 

Wszelkie informacje na temat Narodowego Programu Szczepień znaleźć można na rządowej stronie gov.pl, a także oficjalnej witrynie bełchatowskiego Urzędu Miasta belchatow.pl. Można także zadzwonić na infolinię pod nr 989.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl