Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Podczas "Pikniku w harmonii z naturą" wręczono nagrody laureatom konkursu "Zielony Bełchatów naturalnie"

Za nami ostatni weekend wakacji. Obfitował on w wiele wydarzeń, zarówno tych związanych z oficjalnymi uroczystościami, jak i z plenerowymi imprezami.  

 

W niedzielę, 29 sierpnia obchodzona była 41. rocznica powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. W intencji związkowców odprawione zostało nabożeństwo, a pod tablicą „Solidarności” przy kościele farnym delegacje złożyły kwiaty.

 

Dzień wcześniej w sobotę 120-lecie istnienia świętowali bełchatowscy strażacy ochotnicy. Formacja ta pełni ważną funkcję w życiu społecznym miasta. Jest to jednostka wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Obecnie służy w niej 82 druhów. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu strażaków z Miejską Orkiestrą Dętą do Kościoła przy ul. Kościuszki, gdzie odprawiona została msza święta. Na Placu Narutowicza, miejscu historycznej siedziby bełchatowskiego OSP odbyły się oficjalne uroczystości, podczas których uhonorowano druhów odznaczeniami państwowymi, brązowymi, srebrnymi i złotymi krzyżami  zasługi.

 

Wydarzeniem kończącym cykl wakacyjnych imprez w mieście był „Piknik w harmonii z naturą”. W niedzielę w parku przy Muzeum Regionalnym przygotowano sporo atrakcji. Dla najmłodszych były gry i zadania nawiązujące do ekologii, stoiska gdzie można było własnoręcznie wykonać np. biżuterię z nieużywanych już ubrań, spróbować zrobić papier czy sprawdzić jak powstaje energia ze słońca. Były przedstawienia teatralne i konkursy. Piknik to również targi ekologiczne, warsztaty, prelekcje np., dotyczące instalacji odnawialnych źródeł energii. Można było uzyskać informację na temat zastosowania ziół, czy samodzielnie przygotować ekologiczne kosmetyki. Były też akcenty sportowe. Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów zachęcał do aktywności fizycznej i instruował jak prawidłowo chodzić z kijami. Był też pokaz jogi i ćwiczeń relaksacyjnych. Laureaci oraz wyróżnieni w konkursie „Zielony Bełchatów naturalnie” otrzymali nagrody.

 

W ostatni weekend  wakacji zorganizowany został również seans w ramach akcji „Kino na leżakach”. Przy scenie plenerowej MCK PGE Giganty Mocy wyświetlony został film „Pech to nie grzech”.

 

Sobota i niedziela upłynęły również pod znakiem sportowej rywalizacji. To za sprawą turnieju piłkarskiego dla młodzieży zorganizowanego przez UKS Hattrick Bełchatów, oraz tenisistów walczących na korcie miejskim w V Turnieju w Tenisie Ziemnym Grand Prix Bełchatowa.

41 rocznica NSZZ Solidarności 8283
Bełchatowskie obchody 41. rocznicy NSZZ Solidarności

 

120-lecie OSP Bełchatów świętowaliśmy w sobotę120-lecie OSP Bełchatów świętowaliśmy w sobotę

UKS Hattrick Bełchatów zapewnił sportowe emocje na najwyższym poziomie UKS Hattrick Bełchatów zapewnił sportowe emocje na najwyższym poziomie

Przedstawienia teatralne dla dzieci i targi ekologiczne to część atrakcji przygotowanych na "Piknik w harmonii z naturą"Przedstawienia teatralne dla dzieci i targi ekologiczne to część atrakcji przygotowanych na "Piknik w harmonii z naturą"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl