Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pamięć walczących o wolność Ojczyzny bełchatowianie uczczą m.in. salwą honorowąPamięć walczących o wolność Ojczyzny bełchatowianie uczczą m.in. salwą honorową

 

W pierwszy weekend września bełchatowianie tradycyjnie będą wspominać wybuch II wojny światowej oraz żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny. Miejskie uroczystości, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się w Grocholicach oraz na Górach Borowskich.

 

 

Pierwsza część obchodów 82. rocznicy wydarzeń z września 1939 roku rozpocznie się 4 września 2021 r. uroczystą mszą św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach, która odprawiona zostanie o godz. 17:00. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą na cmentarz przy ul. Tylnej, gdzie odbędzie się część patriotyczna. Jak co roku mieszkańcy wysłuchają Apelu Poległych i okolicznościowych przemówień, wystrzelona zostanie również salwa honorowa. Ponadto delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny.

 

Następnego dnia, czyli w niedzielę 5 września, uroczystości przeniosą się na Góry Borowskie. Punktualnie o godz. 10:00 rozpocznie się msza polowa, po której zaplanowano przemówienia i złożenie kwiatów w miejscu pamięci o poległych.

 

Na miejskie uroczystości wrześniowe wszystkich mieszkańców, a także poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, związków zawodowych oraz stowarzyszeń, zapraszają organizatorzy - prezydent miasta Mariola Czechowska wspólnie z wójtem gminy Wola Krzysztoporska Romanem Drozdkiem, proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych ks. Dariuszem Piwowarem oraz Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego JS 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego.

 

AP

 

Uroczystości wrześniowe - plakatUroczystości wrześniowe - plakat

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl