Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto pozyskało 30 tys. zł z FDS, na dodatkowe prace zwiększające bezpieczeństwo pieszych na al. Wyszyńskiego Miasto pozyskało 30 tys. zł z FDS, na dodatkowe prace zwiększające bezpieczeństwo pieszych na al. Wyszyńskiego

 

Kierowcy mogą w pełni korzystać z al. Wyszyńskiego. Roboty  trwały zaledwie dwa tygodnie, a najbardziej uciążliwą dla kierowców część prac, związanych z położeniem nowej nakładki z asfaltobetonu wykonywano w niedzielę 22 sierpnia – niedziele to bowiem dni kiedy natężenie ruchu w mieście jest najmniejsze. – Staraliśmy się przeprowadzić tę inwestycję tak, by była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców – mówi Mariola Czechowska prezydent miasta.   

 

 

W najbliższym tygodniu, jeśli pozwoli na to pogoda, wymalowana zostanie pozostała część oznakowania poziomego. Fragmenty wyznaczające przejścia dla pieszych, ze względów bezpieczeństwa, już zostały  wykonane. 

 

Dodatkowo miasto uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ulicą Mieszka I. Sięga ono 30 tys. zł.

 

Koszt przeprowadzonej inwestycji to nieco ponad 430 tys. zł. Zdecydowaną większość kosztów pokrył budżet miasta. Powiat bełchatowski, który jest zarządcą al. Wyszyńskiego, przekazał na ten cel 100 tys. zł.  

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl