Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W programie: wspólne sprzątanie lasu, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskamiW programie: wspólne sprzątanie lasu, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami

Miasto Bełchatów włącza się w inicjatywę sprzątania świata. Każdy, komu na sercu leżą natura i wolne od śmieci leśne enklawy, może się przyłączyć do wydarzenia już w najbliższą sobotę 18 września. Będzie sporo atrakcji.  Na akację „Czysty las " zaprasza prezydent Mariola Czechowska.   

 

Akcje takie jak ta, którą organizuje magistrat, zachęcają zarówno do tego, by zadbać o tereny leśne, jak i miło, aktywniey spędzić czas. W sobotę, 18 września o godzinie 9.00 przed budynkiem Nadleśnictwa Bełchatów przy ulicy Lipowej 175, na chętnych czekać będą organizatorzy. Porządkowany będzie fragment lasu przy Ługach. Miasto dla uczestników przygotowało zarówno rękawiczki, jak i worki na śmieci.

 

Sprzątanie połączone będzie z ekologiczną zabawą. - Dlatego do udziału w tej inicjatywie zapraszamy osoby w różnym wieku, również i najmłodszych. To świetna okazja, by spędzić rodzinnie czas i przy okazji zrobić coś pożytecznego dla przyrody – mówi Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Bełchatowa.   

 

Oprócz gry terenowej, będzie również wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Prowiant dla uczestników zapewnia magistrat.

 

Wydarzeniem towarzyszącym akcji „Czysty lat” będzie plenerowa projekcja filmu „Nasze miejsce na ziemi”. Ta część programu zaplanowana została na godzinę 20.00 w parku przy Muzeum Regionalnym.  

 

Wydarzenie "Czysty las" realizowane jest w ramach projektu "Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa — segreguj, oszczędzaj i dbaj! - III edycja".

 

KR

 

Plakat promujący akcję "Czysty las"Plakat promujący akcję "Czysty las"  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl