Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie gościć będzie około 1,5 tys. harcerzy z województwa łódzkiego W Bełchatowie gościć będzie około 1,5 tys. harcerzy z województwa łódzkiego

Każdego roku druhny i druhowie z Chorągwi Łódzkiej spotykają się w innej miejscowości, by razem świętować i zdobywać wspólne doświadczenia. W tym roku gospodarzem jest Bełchatów. Do naszego miasta przyjechało około 1,5 tys. harcerzy z całego województwa łódzkiego.

 

 

W naszym mieście gościć będzie około 1,5 tys. osób w tym zuchy (6-9 lat), harcerze (10-12), harcerze starsi (13-15), wędrownicy (16-21) oraz instruktorzy i seniorzy z 24 hufców, jakie działają na terenie naszego województwa.  

 

 

Przygotowano dla nich  wiele atrakcji, trasy rajdowe, konkursy oraz uroczysty przemarsz ulicami Bełchatowa. - Cieszymy się, że to właśnie Bełchatów w tym roku został wyróżniony przez Chorągiew Łódzką. Wkład ZHP w kształtowanie i wychowywanie kolejnych pokoleń, jest nieoceniony. To formacja, która zapewnia młodym ludziom zdobywanie ważnych w życiu umiejętności, wpaja szacunek do innych i miłość do ojczyzny.  - mówi  Mariola Czechowska prezydent miasta Bełchatowa.

Inauguracją Święta Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Aleksandra Kamińskiego będzie przekazanie przez włodarzy Bełchatowa klucza do miasta. Uroczystość zaplanowano na piątek 17 września na godzinę 19.00 w sali widowiskowo-teatralnej MCK PGE Giganty Mocy. Przez weekend to właśnie Bełchatów będzie miastem harcerzy i gospodarzem uroczystości. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Włącz działanie”.

 

 - W sobotę od samego rana poszczególne piony wiekowe wezmą udział w przygotowanych dla nich grach terenowych, zawodach, zajęciach sportowych oraz wielu innych atrakcjach – informuje Chorągiew Łódzka.

 

Tegoroczna edycja zakończy się w niedzielę 19 września,  mszą świętą o 10:30, przemarszem, który wyruszy o godzinie 12:00 z Parku Olszewskich i przejdzie ulicami Bełchatowa oraz koncertem na plenerowej scenie MCK o  godzinie 13:00.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl