Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zebrana podczas Motoserca krew ratować będzie nie tylko rannych w wypadkach motocyklistówZebrana podczas Motoserca krew ratować będzie nie tylko rannych w wypadkach motocyklistów

 

Ponad 17 litrów - tyle krwi zebrano podczas bełchatowskiej odsłony Motoserca. Koncerty, , pokazy motoryzacyjne oraz zawody strongmanów przyciągnęły na plac Narutowicza nie tylko motocyklistów, ale wszystkich mieszkańców, którzy chcieli wesprzeć akcję honorowego krwiodawstwa i ciekawie spędzić czas. Imprezę honorowym patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 


Już po raz trzeci bełchatowscy motocykliści udowodnili, że biją w nich prawdziwe Motoserca. Głównym punktem imprezy, którą zorganizowali zrzeszeni w trzech klubach - Boruta MC Poland oddział Mid-West, Faithless MC Poland Chapter Ozorków oraz Sons of North FG Bełchatów - miłośnicy dwóch kółek była zbiórka krwi. W kolejce do krwiobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi ustawiło się blisko 50 bełchatowian, którzy chcieli podzielić się tym najcenniejszym dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia lekiem. Ostatecznie krew oddało 39 chętnych, w sumie było to 17,5 litra krwi.


Akcji towarzyszyły liczne atrakcje. Wszyscy, którzy w sobotę, 18 września przyszli w okolice MCK PGE Gigantów Mocy mogli podziwiać zmagania siłaczy w ramach Amatorskiego Pucharu Polski Strongmanów. Z kolei fani motoryzacji podziwiali wystawę amerykańskich klasyków, o muzyczną oprawę imprezy zadbał zaś zespół szantowy Męski Punkt Widzenia. Na scenie wystąpili także znani z telewizyjnych show Voice of Poland i Voice Kids artyści – Anna Serafińska, Marta Butryn, Tatiana Kopala i Gabriela Zatorska.

 

>>> Zobacz fotorelację: Motoserce 2021


Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pokazali, że warto bezinteresownie pomagać i już dziś zapowiadają kolejne prozdrowotne akcje w naszym mieście.

 

AP

 

Motocykliści po raz kolejny pokazali, że pomagać może każdyMotocykliści wspólnie z wiceprezydemntem Dariuszem Matyśkiewiczem pokazali, że warto pomagać potrzebującym

 

Na scenie wystąpił m.in. Męski Punkt WidzeniaNa scenie wystąpił m.in. Męski Punkt Widzenia

 

Zmagania strongmanów były jak zawsze bardzo widowiskoweZmagania strongmanów były jak zawsze bardzo widowiskowe

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl